Hat-trick Orlando Sa w Reading. W Legii mogą żałować?

Orlando Sa błyszczy w Reading.

Portugalczyk w barwach nowego klubu pokazuje klasę. W ostatniej kolejce spotkań strzelił trzy bramki przeciwko silnej ekipie Ipswich.

Portugalczyk zdobył pierwszego gola już w 7. minucie spotkania i przełamał przy okazji niemoc Reading w meczach na własnym stadionie. Zespół Steve'a Clarke'a nie wygrał ostatnich siedmiu spotkań przed własną publicznością, a w sześciu poprzednich meczach nie zdobył nawet gola.

Ciąg dalszy kłopotów Legii

Kiedy trzy minuty później gospodarze stracili bramkę, na ponowne prowadzenie nie musieli długo czekać. Sa już w 14. minucie dołożył drugiego gola, a w 63. minucie dołożył swoje trzecie trafienie, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 4:1. Piątą bramkę dołożył Oliver Norwood. Dzięki hat-trickowi w meczu z Ipswich Orlando Sa ma już na koncie cztery trafienia. W poprzednim sezonie Sa był zawodnikiem Legii, dla której zdobył w ekstraklasie 13 bramek. W większości spotkań był jednak rezerwowym i głośno mówiło się o jego konflikcie z trenerem Henningiem Bergiem.

Reading jest na piątym miejscu w tabeli. Na czwartej pozycji znajduje się Ipswich (całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedzieli bramkarz Bartosz Białkowski i obrońca Piotr Malarczyk).