Sobiecha nieudana zemsta za Kubę. Lewandowski uratował Bayern

Artur Sobiech zdobył dwie bramki dla Hannoveru w meczu przeciwko Borussii Dortmund. Nie pomogło to jednak jego drużynie w wywalczeniu jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, gdyż goście wygrali 4:2. Niespodziewanie długo męczył się Bayern, który do 77. minuty przegrywał z Augsburgiem 0:1. Później jednak do siatki trafili Robert Lewandowski oraz Thomas Mueller.

W barwach Borussii Dortmund zabrakło już jedynego Polaka w kadrze – Łukasza Piszczka. Z kolei niespodziewanie w pierwszym składzie Hannoveru znalazło się miejsce dla Artura Sobiecha. To pierwszy taki przypadek w tym sezonie. Polski napastnik bardzo szybko udowodnił, że na to po prostu zasłużył. W 18. minucie otworzył wynik meczu.

Milik wysłał koszulkę... reprezentantowi Gibraltaru!

Do przerwy jednak Borussia już prowadziła. Na listę strzelców wpisali się znakomicie dysponowani w tym sezonie Pierre-Emerick Aubameyang (z rzutu karnego) oraz Henrich Mchitarjan. To jednak nie podcięło skrzydeł gospodarzom, którzy chwilę po wznowieniu gry w drugiej części wyrównali. I znowu za sprawą Sobiecha! To mogła być prawdziwa polska zemsta za odejście Kuby Błaszczykowskiego na wypożyczenie do Fiorentiny. Jak się okazało nic z tego nie wyszło, bo kilkanaście minut później samobójcze trafienie zanotował Felipe, a kilka minut przed końcem ponownie z jedenastu metrów trafił Aubameyang. BVB jest liderem Bundesligi z kompletem 12. punktów.

Po raz pierwszy w tym sezonie punkty mógł stracić Bayern. Na Allianz Arena przyjechał Augsburg, który jak mało kto lubi grać z Bawarczykami. W trzech z ostatnich czterech meczów potrafił ograć drużynę Pepa Guardioli. I dzisiaj przez długi czas też wydawało się, że będzie to możliwe. Goście prowadzili od 43 minuty i trafienia Alexander Essweina. Dopiero w 77. minucie wyrównał Lewandowski. Polak dosyć szczęśliwie minął kilku rywali, oddał piłkę Muellerowi, który oddał strzał na bramkę rywali. Bramkarz odbił futbolówkę, do której dopadł „Lewy”. W ostatniej minucie meczu zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Mueller. Bayern w tabeli jest drugi – przegrywa z Borussią tylko gorszym bilansem bramkowym.

Niespodziewany remis zanotował wicemistrz Niemiec – Vfl Wolfsburg, który nie potrafił przełamać dobrze zorganizowanej obronybeniaminka z Ingolstadt. Za inną niespodziankę – znacznie większą – należy uznać porażkę Bayeru Leverkusen na własnym stadionie z drugim z beniaminków – Darmstadtem. W barwach gości cały mecz na ławce przesiedział Łukasz Załuska. Taki sam los spotkał gracza gospodarzy Sebastiana Boenischa.

Wyniki:

Bayern - Augsburg 2:1 (Lewandowski 77, Mueller 90 [rz.k.] - Esswein 43)
Hannover - Borussia Dortmund 2:4 (Sobiech 18, 53 - Aubameyang 35 [rz.k.], 85 [rz.k.], Mchitarjan 44, Felipe 67 [sam.])
Hertha - Stuttgart 2:1 (Haraguchi 14, Lustenberger 45+3 - Sunjic 36)
Ingolstadt - Wolfsburg 0:0
Bayer Leverkusen - Darmstadt 0:1 (Sulu 8)
Eintracht Frankfurt - FC Koeln 6:2 (Meier 4, 23, 87, Castaingos 15, 30, Seferovic 73 - Modeste 28, Heintz 81)