Turczynki lepsze od biało-czerwonych. Nieznaczna porażka w sparingu

Polskie siatkarki uległy reprezentacji Turcji w towarzyskim spotkaniu w malowniczej Węgierskiej Górce. Polki w wyścigu do trzech setów przegrałyby do zera, jednak w dwóch dodatkowych partiach okazały się lepsze. Trenerzy ustalili bowiem przed meczem, że drużyny rozegrają pięć setów. Drugie spotkanie rozgrane zostanie w niedzielę o 19:00, trasmisja na Polsacie Sport.

Początek spotkania zwiastował zacięty pojedynek punkt za punkt, jednak na prowadzenie stosunkowo szybko wyszły Turczynki, które były bardziej przekonujące w zagrywce i ataku. Polki potrafiły co prawda doprowadzić do wyrównania 19:19 dzięki dobrej postawie Anny Werblińskiej. Gra do końca seta była wyrównana, jednak w finalnej fazie Polki nie popisały się przyjęciem piłki, psując dwie ostatnie piłki seta.

Taniec Kubiaka i sprzeczka pod siatką. "Wystarczy zapałka i jara się wszystko"

Drugi set to już zupełnie inna historia: rywalki błyskawicznie przejęły inicjatywę i prowadziły przez długość całej partii. Na słabą grę Polek wpływała kiepska skuteczność w ataku i wspomniane problemy w przyjęciu: drugi set zakończył się klęską 16:25. Nieco lepiej biało-czerwone wyglądały na początku seta numer trzy, kiedy potrafiły wykorzystać grę z kontry, aby wyjść na prowadzenie. Turczynki doskoczyły do gospodyń na drugiej przerwie technicznej i były zespołem pewniejszym aż do końca trzeciego seta, którego wygrały 25:22.

Po zakończeniu "regulaminowego wymiaru gry" trener Akbas Ferhat desygnował do gry drugi garnitur, co znacznie ułatwiło sprawę gospodyniom, chociaż Turczynki wciąż utrzymywały solidną grę i długo prowadziły. Polkom udało się dogonić wynik w końcówce i dorwać rywalki, ostatecznie wygrywając 25:23. Piąta partia należała już zdecydowanie do biało-czerwonych, które dominowały w całym secie. Pozytywny impuls dały wchodzące z ławki Anna Grejman i Izabela Kowalińska.

Polska - Turcja 2:3 (23:25, 16:25, 22:25, 25:23, 16:25)

Polska: Anna Werblińska, Sywlia Pycia, Joanna Wołosz, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Kamila Ganszczyk, Maj-Erwardt (L) oraz Izabela Bełcik, Anna Grejman, Natalia Kurnikowska, Izabela Kowalińska, Zuzanna Efimienko;

TRENER: Jacek Nawrocki

Turcja: Gozde Kirdar, Kurba Akman, Polen Uslupehivan, Naz Aydemir, Neriman Ozsoy, Eda Erdem Dundar, Gizem Karadayi – Halde Baladin, Guldeniz Onal;

TRENER: Akbas Ferhat

Drugi mecz tych drużyn w niedzielę o 19:00. Transmisja na Polsacie Sport.