Serie A: Grali Polacy, asysta Zielińskiego z Napoli

Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski uczestniczyli w arcyciekawym pojedynku Empoli z Napoli, a pomocnik asystował przy otwierającej bramce Ricardo Saponary. Wszystkie niedzielne mecze Serie A rozpoczęte o godz. 15:00 zakończyły się... wynikiem 2:2.

Widowiskowe spotkanie w Empoli zakończyło się remisem 2:2, podobnie zresztą jak reszta niedzielnych spotkań. Gospodarze wyszli na prowadzenie już po trzech minutach gry. Piotr Zieliński w akrobatyczny sposób posłał podanie za linię obrony do Riccardo Saponary, a Włoch nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Napoli szybko wyrównało za sprawą Lorenzo Inzigne, który z dystansu uderzył w sposób wykluczający interwencję Skorupskiego.

Serie A: Pierwszy punkt mistrza Włoch. Tylko remis z Chievo

Miejscowi ponownie wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Tym razem Saponara zamienił się w asystenta, zaś gola zdobył Manuel Pucciarelli. Powtórki nie pozostawiły jednak wątpliwości, że bohater Empoli asystując pomagał sobie ręką, sędzia jednak gola uznał. Remis gościom po przerwie dał pomocnik Allan, który wykończył składną akcję i na gola zamienił świetne dogranie Manolo Gabbiadiniego.

Na boisku nie pojawił się niestety inny Polak, Kamil Wilczek. Beniaminek z Carpi, w którego barwach występuje zremisował na Sycylii z Palermo, mimo że wszystko wskazywało na nieoczekiwane zwycięstwo. Doświadczony Marco Borriello dał prowadzenie na pół godziny przed końcem gry, jednak w samej końcówce na 2:2 wyrównał Uros Djurdjevic.

Cały mecz w barwach Torino rozegrał Kamil Glik. Jego zespół zremisował - a jakże - 2:2 z Hellas Verona. To dopiero pierwsza strata punktów ekipy z Turynu w tym sezonie. Wszystkie bramki padały w drugiej połowie gry, a zdobywali je weteran Luca Toni z rzutu karnego i Juan Gomez dla gospodarzy, a po przeciwnej stronie Afriyie Acquah i regularny w tym sezonie Daniele Baselli.

Najbardziej dramatyczny był pojedynek Sassuolo z Atalantą. Były cztery gole, dwie czerwone kartki i dwa niewykorzystane rzuty karne. Pojedynek ostatecznie zakończył się 2:2, a piłki meczowej dla gości z jedenastu metrów na pięć minut przed końcem nie wykorzystał Maximiliano Moralez. Dwie bramki dla Atalanty zdobył Mauricio Pinilla. Z powodu złych warunków atmosferycznych przełożony został pojedynek Sampdorii z Bologną, a Lazio po dwóch trafieniach Alessandro Matriego wygrało 2:0 z Udinese.

Hellas Verona - Torino 2:2