Duńskie media: Ważna wygrana nad Legią

Wygrana FC Midtjylland z Legią Warszawa w pierwszym meczu grupowym Ligi Europejskiej w czwartek w Herning oceniona została w Danii jako bardzo ważna "w drodze do Europy”.

Po raz pierwszy w swojej historii klub rozegrał mecz w turnieju europejskim i wygrał - zauważył dziennik "Jyllands Posten".

"Politiken" ocenił, że w pierwszej połowie Polacy kontrolowali grę i mieli wiele szans na bramkę, a gospodarze sprawiali wrażenie zagubionych. - W drugiej połowie jednak zmienili grę na bardziej agresywną i skuteczną i w sumie nawet po samobójczej bramce zwycięstwo było zasłużone - skomentował.

Mimo że bramka była samobójcza, to liczą się fakty i w pierwszym meczu grupowym Ligi Europejskiej trzy punkty są wielkim sukcesem - napisał dziennik "Ekstrabladet".

"BT" stwierdził, że spotkanie nie było „super meczem", ale wygrana jest perfekcyjnym europejskim debiutem drużyny z Herning. Jednakże "zwycięstwo w drugim meczu grupy Napoli nad Brugge aż 5:0 daje dużo o myślenia i pozostawia tylko marzenia o ewentualnym drugim miejscu w grupie".

Radość w Herning w czwartek był podwójna, ponieważ wieczorem równolegle z meczem piłkarskim kobieca sekcja piłki ręcznej FCM Handball pokonała w Kopenhadze drużynę Koebenhavn Handbold 23:17. - Mamy małe miasto, lecz duży sport - oceniła lokalna gazeta "Herning Folkeblad".