Milik przełamuje rękawice Polaka… prawą nogą. Ajax lepszy od Excelsioru

Arkadiusz Milik podwyższył prowadzenie Ajaksu Amsterdam w meczu z Excelsiorem w nietypowy sposób. Polak zdecydował się na strzał prawą nogą sprzed pola karnego, a Filip Kurto stojący między słupkami gospodarzy nie dał rady obronić strzału. To trzecie trafienie Polaka w lidze holenderskiej w tym sezonie. Milik asystował również przy pierwszej bramce autorstwa Anwara El-Ghaziego. Ajax wygrał w Rotterdamie 2:0.

Ponad pół godziny trwało napoczynanie defensywy Excelsioru, jednak ofensywny duet Ajaksu załatwił sprawę zwycięstwa na boisku rywala w dziesięć minut. Wynik otworzył Anwar El Ghazi, przy którego golu zapisano asystę Milika, jednak była to indywidualna akcja skrzydłowego - przedryblował on kilku obrońców i nie dał szans Filipowi Kurto. Osiem minut później było już 2:0, kiedy Milik przejął piłkę na dwudziestym metrze od bramki i uderzył z prawej nogi. Polski bramkarz nie popisał się przy strzale, a piłka wpadła do siatki.

1 liga: Wątpliwy karny, "gest Kozakiewicza" i… czerwona kartka. Tragikomedia Lecha

Więcej goli w Rotterdamie nie padło, a Ajax odniósł piąte ligowe zwycięstwo i jest liderem Eredivisie. Dla Milika był to trzeci gol w sezonie, dużo skuteczniejszy jest jednak El Ghazi, który trafił do siatki już po raz siódmy w sześciu meczach.

Excelsior - Ajax Amsterdam 0:2 (0:2)

El Ghazi 34', Milik 42'

Excelsior: Kurto; Karami, Mattheij, Van Diermen (Vermeulen 67'), Kuipers; Van Mieghem, Kruys, Van Nieff (Kuwas 57'), Aussar; Stans, Hasselbaink (Badjeck 78')

Ajax: Cillessen; Tete, Veltman, Riedewald, Dijks; Bazoer, Klaassen, Gudelj; Fischer (Schöne 72'), El Ghazi (Sinkgraven 82'), Milik

Zobacz bramkę w załączonym materiale wideo.