Drugi gol Rybusa w sezonie. Strzelał też Sadajew (WIDEO)

Powołany do kadry Polski na dwa ostatnie mecze eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Maciej Rybus zdobył bramkę dla Tereka Grozny w 9. kolejce rosyjskiej ekstraklasy. Jego zespół pokonał u siebie FK Ufa 4:1. To drugie trafienie Polaka w tym sezonie.

Rybus wpisał się na listę strzelców w 81. minucie, ustalając wynik spotkania na 4:1. Na boisko z ławki rezerwowych wszedł 10 minut wcześniej. Pod koniec sierpnia Polak pokonał bramkarza FK Ural (3:3). Przy bramce efektownie asystował Ismail Aissati. Chwilę wcześniej bramkę strzelił także inny zawodnik znany z boisk Ekstraklasy, Zaur Sadajew. Czeczen na polskich boiskach grał w barwach Lechii Gdańsk i Lecha Poznań właśnie na wypożyczeniu z Tereka.

Zespół Rybusa i Sadajewa zajmuje w tabeli rosyjskiej Premier Ligi dziesiąte miejsce z dwunastoma punktami. W tabeli prowadzi CSKA z dwudziestoma pięcioma punktami - punkty stracił tylko raz.

Terek Grozny - FK Ufa 4:1 (2:0)

Bramki: Maurício 10 - karny, 36, Zaur Sadajew 79, Maciej Rybus 81 - Sylvester Igboun 69 - karny.

Terek: Jewgienij Gorodow - Fiodor Kudriaszow, Rodolfo, Andriej Siemionow, Rizwan Ucyjew, Ismaïl Aissati (85. Chalid Kadyrow), Maurício, Adílson, Oleg Iwanow, Igor Lebiedienko (71. Maciej Rybus), Magomied Mitriszew (40. Zaur Sadajew).

Ufa: Siergiej Narubin - Aleksiej Nikitin, Dmitrij Wierchowcow, Jewgienij Osipow, Nikołaj Safronidi, Dmitrij Stockij, Emmanuel Frimpong (64. Siemion Fomin), Ivan Paurević, Haris Handžić (63. Wiaczesław Krotow), Sylvester Igboun, Marvin Pourié (46. Diego Carlos).

Żółte kartki: Ivanov, Kudrjasov, Sadajev - Pourie, Paurevic, Diego.

Zobacz obie bramki w załączonym materiale wideo.