Puchar Polski: Jagiellonia bezradna. Miedziowi zasłużenie w ćwierćfinale

Zagłebie Lubin zasłużenie pokonało Jagiellonię Białystok 2:0 i wywalczyło awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zespół Piotra Stokowca był wyraźnie lepszy w pierwszych 45. minutach od Jagiellonii. Goście udokumentowali swoją przewagę dwiema bramkami. W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale gospodarzy nie było stać na nawet na trafienie kontaktowe.

Już w 5. minucie Krzysztof Piątek był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Barana. Dwie minuty później ponownie dał o sobie znać Krzysztof Piątek, który tym razem trafił w bramkę, jednak jego próba została zatrzymana przez bramkarza Jagi. Szansę na dobitkę miał Michal Papadopulos, ale czeski napastnik nie trafił w piłkę.

Puchar Polski: Lech Poznań - Ruch Chorzów. Transmisja w Polsacie Sport

Papadopulos niespełna dziesięć minut później zrehabilitował się za wcześniejszy kiks. Doświadczony Czech wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Janoszki i uderzeniem głową pokonał golkiper gospodarzy. 31-letniego gracz Miedziowych nie upilnował Igors Tarasovs. Gospodarze sprawiali wrażenie zamroczonych. Kwadrans później podopieczni Michała Probierza dostali kolejny cios.

W 31. minucie Krzysztof Janus dokładnie dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam jego imiennik Piątek wyskoczył najwyżej i efektownym strzałem głową pokonał ofiarnie interweniującego Barana. Po raz drugi Igors Tarasovs popełnił błąd w kryciu. Białostocka ekipa nie była w stanie wykreować klarownej okazji, aby realnie zagrozić bramce lubinian.

Druga odsłona była bardziej wyrównanym widowiskiem, ale gospodarze nie byli w stanie pokonać bramkarza przyjezdnych. Grę Jagiellonii rozruszał Konstantin Vassiljev, który pojawił się na boisku na początku drugiej połowy. W 65. minucie estoński ofensywny pomocnik uderzył z dystansu na bramkę Zagłębia, ale jego strzał instynktowie obronił Martin Polacek. Trzy minuty później na kolejny rezerwowy postraszył Miedziowych. Uderzenie Przemysława Frankowskiego zatrzymało się na poprzeczce bramki gości.

Jagiellonia walczyła do samego końca choćby o gola honorowego, ale ta sztuka ostatecznie nie udała się drużynie Michała Probierza. W ćwierćfinale Zagłębie Lubin zmierzy się ze zwycięzcą pary Lech Poznań - Ruch Chorzów.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski: Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:2) Awans: Zagłębie

Bramki: Michal Papadopulos (16'), 0:2 Krzysztof Piątek (31') Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce) Widzów: 8813

Żółte kartki: Łukasz Piątek, Krzysztof Janus