Reprezentantka Polski w półfinale ME

Li Qian i Holenderka Li Jie awansowały do półfinału i zapewniły sobie medal w grze podwójnej mistrzostw Europy w tenisie stołowym. W sobotnim ćwierćfinale wygrały w Jekaterynburgu z Natalią Partyką i Katarzyną Grzybowską 4:3.

Spotkanie z udziałem trzech reprezentantek Polski było niezwykle wyrównane. Dwa pierwsze sety należały do Partyki i Grzybowskiej. Zawodniczki Li, brązowe medalistki tegorocznych mistrzostw świata, wyrównały na 2:2, ale w piątej partii znów górą był duet Partyka, Grzybowska. Polsko-holenderski debel ponownie zdołał doprowadzić do remisu, a w decydującym, siódmym secie już wyraźnie górą były Li Qian i Li Jie.

W półfinale zagrają one z Węgierką Georginą Potą i Rumunką Elizabetą Samarą.

Wynik ćwierćfinału debla kobiet:

Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska (Polska) - Li Qian, Li Jie (Polska, Holandia) 3:4 (11:7, 11:6, 9:11, 11:13, 12:10, 10:12, 3:11).