W środę w pięciu polskich miastach odbyły się konferencje zapowiadające styczniowe EHF EURO 2016. Najwięcej oczu wpatrzonych było w Warszawę, gdzie oficjalnie zaprezentowano siedmiu ambasadorów mistrzostw Europy, a także zainaugurowano Trophy Tour. Jak podkreślił rzecznik prasowy ZPRP Marcin Rosengarten przygotowania do imprezy są już na finiszu, a ostatnie 100 dni można porównać do 100 metrów w biegu sprinterskim.

 

Tydzień rozpoczął się jednak od równie ważnego spotkania, które miało miejsce w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Na Puławską 300 zawitali przedstawiciele wszystkich klubów PGNiG Superligi Mężczyzn, którzy dyskutowali na temat utworzenia ligi zawodowej. Na miejscu była także nasza kamera. W jakich nastrojach gospodarze i goście spotkania przyjeżdżali na spotkanie, a w jakich humorach je opuszczali? Odpowiedź w dzisiejszym magazynie. Na pewno dojdzie także do zażartej dyskusji w studiu, bo gośćmi Szymona Rojka będą m. in. komisarz Ligi Bogusław Trojan i były prezes Orlen Wisły Płock Robert Raczkowski.

 

W kolejnej części programu zajrzymy do Lubina, gdzie reprezentacja Polski kobiet rozegrała pierwszy mecz w eliminacjach ME pokonując Finlandię 29:12. Pokażemy także jak wygląda sytuacja zdrowotna w Metraco Zagłębiu Lubin, które od początku sezonu zmaga się z plagą kontuzji, a mimo to świetnie radzi sobie w lidze. O nastrojach w obozie mistrza Polski - MKS-u Selgrosu Lublin opowie z kolei Weronika Gawlik, która będzie kolejnym gościem magazynu Polska 2016.

 

Goście:

Wojciech Nowiński - ekspert Polsatu Sport

Weronika Gawlik - bramkarka MKS Selgrosu Lublin

Robert Raczkowski - były prezes Orlen Wisły Płock

Bogusław Trojan - komisarz Ligi ZPRP

Magazyn Polska 2016 tym razem wyjątkowo o 16:00 w Polsacie Sport News!