Na zakończenie eliminacji Euro 2016 Oranje ulegli w Amsterdamie 2:3 Czechom, którzy po raz kolejny obnażyli słabości zespołu Danny’ego Blinda.

 

Blind pozostanie trenerem Holendrów

 

„Brązowych medalistów mistrzostw świata zabraknie po raz pierwszy od 1984 roku na mistrzostwach Europy, podczas gdy seria kwalifikacyjna była łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej! Nie będzie pomarańczowych peruk i koszulek na stadionach we Francji. I słusznie, bo po tym co zaprezentowali w dziesięciu meczach eliminacyjnych nie zasłużyli na nic więcej  – pisze niemiecki Bild.

 

„Koszmar w eliminacjach mistrzostw Europy kończy się katastrofą dla Niderlandów" - podaje The Mirror. - Czesi nie pozostawili złudzeń Oranje i upokorzyli ich w Amsterdamie – kontynuuje brytyjski dziennik.

 

W holenderskiej prasie zapanowała piłkarska żałoba. „Naród futbol jest w żałobie! Jaki był sens pokładania nadziei w zwycięstwie Islandii nad Turcją, skoro sami sobie nie potrafimy pomóc? Dobrze, że Pomarańczowi przegapią Euro, bo z taką formą nie mieliby czego szukać we Francji. Eliminacje pokazały, że jesteśmy obecnie ubodzy piłkarsko - grzmi holenderski Voetbal International.

 

Dumnym naród piłkarski opłakuje porażkę. - Piłkarska żałoba ma kolor pomarańczowy. Holandia nie dała rady uciec spod topora i nie uniknęła egzekucji. Chcieli polegać na Islandii, ale sami nie potrafili wykonać zadania. Nadszedł czas na zmianę warty i poważne ruchy kadrowe – kwituje Daily Mail.

 

Włoski dziennik sportowy La Gazzetta dello Sport twierdzi, że w Holandii wyczerpała się pewna formuła. „Holenderskie gwiazdy przebrzmiały i już dawno zgasły” – piszą włoscy dziennikarze.

 

Francuski L'Equipe zauważył, że Pomarańczowi dobrze zaczęli mecz przeciwko Czechom, ale dali się wypunktować. "Holendrzy są głównym nieobecnym na mistrzostwach Europy. Nie byli nawet blisko gry w barażu".

 

Hiszpańskie media szczególnie drwią z Holendrów. "Nawet nowa formuła z 24 krajami nie pozwoliła Holandii zapobiec katastrofie – informuje Marca. AS głównie widzi duży spadek w porównaniu do mistrzostw świata z zeszłego roku. - Piętnaście miesięcy temu byli trzeci na świecie, a teraz nie radzą sobie z europejskimi średniakami".