Bundesliga: Koniec strzeleckiej serii Lewandowskiego, asysta Polanskiego

Każda seria kiedyś się kończy, o czym przekonał się o także Robert Lewandowski. W sobotę nie udało mu się strzelić gola w siódmym kolejnym meczu. Bohaterem 9. serii spotkań w Bundeslidze był Max Kruse. Napastnik VfL Wolfsburg ustrzelił hattricka z TSG 1899 Hoffenheim (4:2).

Lewandowski trafiał kolejno w sześciu meczach z rzędu - z VfL Wolfsburg (pięć), FSV Mainz (dwa), Dinamem Zagrzeb (trzy), Borussią Dortmund (dwa), Szkocją (dwa) i Irlandią (jeden). "Siódemka" nie okazała się szczęśliwa. Chociaż w czterech ostatnich spotkaniach strzelił Werderowi Brema sześć goli, tym razem nie poprawił swojego dorobku. Rozegrał 90 minut, w drugiej połowie miał świetną bramkową okazję, jednak został brutalnie zatrzymany w polu karnym przez bramkarza Feliksa Wiedwalda. Sędzia popełnił błąd w tej sytuacji i nie podyktował rzutu karnego.

Udany powrót Tuchela, zwycięstwo Borussii, przerwana seria snajpera

Bayern Monachium przeszedł do historii Bundesligi. Dzięki wygranej z Werderem Brema 1:0, stał się pierwszym zespołem, który wygrał dziewięć pierwszych meczów w sezonie.

Oprócz Lewandowskiego, w sobotę na boiskach Bundesligi pojawiło się jeszcze dwóch polskich piłkarzy. Eugen Polanski tradycyjnie rozegrał cały mecz w barwach TSG 1899 Hoffenheim. Asystował nawet przy pierwszym golu, jednak tego dnia wszystkich w cień zepchnął Max Kruse. Reprezentant Niemiec ustrzelił hattricka i jego drużyna wygrała 4:2.

Do podstawowego składu Bayeru Leverkusen wrócił Sebastian Boenisch, wykorzystując nieobecność Brazylijczyka Wendella. Rozegrał 90 minut, jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Hamburger SV 0:0. Gorzki smak porażki poczuł Łukasz Załuska, który z wysokości ławki rezerwowych oglądał, jak FC Augsburg strzelał gole jego SV Darmstadt.