Dreszczowiec w Kielcach. Vive remisuje z Barceloną

Piłka ręczna

W spotkaniu piątej kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zremisowali we własnej hali z obrońcą trofeum FC Barceloną 30:30 (14:17).

Szczypiorniści Vive zmierzyli się z FC Barceloną w półfinale poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Starcie w Kolonii zakończyło się sukcesem ekipy ze stolicy Katalonii 33:28. Początek pierwszej połowy konfrontacji w Kielcach mógł zapowiadać pewne zwycięstwo gości. Kielczanie przegrywali 2:5, później zdołali zniwelować straty (7:8), ale przed przerwą Katalończycy znów odskoczyli na trzy bramki (14:17).

Na początku drugiej połowy podopieczni Tałanta Dujszebajewa zabrali się do odrabiania strat. Starania gospodarzy przyniosły powodzenie i w dużej mierze dzięki świetnej postawie Sławomira Szmala, kielczanie doprowadzili do wyrównania (19:19). Rozpoczęła się wyrównana walka, cios za cios - w efekcie, w 28. minucie meczu był remis 28:28. Później trafił Uros Zorman, a Marin Sego obronił rzut karny Kirila Lazarova. wydawało się, że mistrzowie Polski dowiozą przewagę do końca, ale Jesper Noeddesbo trafił w ostatnich sekundach i ustalił wynik tej niezwykle emocjonującej konfrontacji na 30:30.