Liga Mistrzów: Porażka Orlen Wisły Płock w Zagrzebiu

Piłka ręczna

Drużyna HC Zagrzeb pokonała u siebie Orlen Wisłę Płock 29:25 (13:13) w meczu 5. kolejki grupy A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Ostatni raz płocczanie prowadzili 18:16 w 39. min spotkania. Końcówka należała do gospodarzy.

Przed tygodniem obydwa zespoły poniosły porażki, Orlen Wisła przegrała w swojej hali 23:37 z THW Kiel, a zespół chorwacki uległ PSG w Paryżu 23:34. Obie drużyny musiały się zrehabilitować po fatalnych występach i to zapowiadały w przedmeczowych wypowiedziach.

Dreszczowiec w Kielcach. Vive remisuje z Barceloną

Już w pierwszej minucie spotkania, po kontakcie rywalem, musiał zmienić podartą koszulkę na nową Nemanja Zelenovic, a po powrocie na boisko, rzucił pierwszego gola dla płockiej ekipy. To zapowiadało wielkie emocje i ostrą grę w obronie.

I rzeczywiście, mecz w pierwszej połowie był wyrównany, momentami brutalny, obie drużyny grały twardo w obronie, w sumie 20 min zespoły grały w osłabieniu. Skuteczniejszą, dzięki świetnym obronom Marcina Wicharego, była Orlen Wisła, która wywalczyła sobie w 21. min przewagę trzech goli (10:7), powtórzyła ją w 26. min (12:9), ale jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali doprowadzić do remisu.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie po golach Zelenovica i Valentina Ghionei, w 36 min goście prowadzili 17:15. Trzy minuty później Tiago Rocha zdobył bramkę na 18:16 i w tym momencie coś się zacięło w ekipie wicemistrza Polski, która przez kolejne 10 minut nie strzeliła gola, za to gospodarze cztery razy pokonali Wicharego.

W 57. min Wisła ostatni raz w tym spotkaniu przegrywała tylko jedną bramką 23:24, ale chwilę potem straciła dwa kolejne gole.

W końcówce gospodarze kontrolowali grę i pewnie zdobyli dwa punkty.

HC Zagrzeb – Orlen Wisła 29:25 (13:13)

HC Zagrzeb: Ivan Stevanovic, Filip Ivic – Lovro Mihic 1, Stefan Vujic, Luka Stepancic 8, Tin Kontrec 3, Lovro Sprem, Luka Sebetic 2, Zlatko Horvat 4, Leon Susnja, Josip Sandrk, Josip Valcic 2, Sandro Obranovic 5, Tonci Valcic 1, Antonio Kovasevic, Domagoj Pavlovic 3

Orlen Wisła: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales - Michał Daszek, Dan Racotea 2, Adam Wiśniewski, Miljan Pusica, Valentin Ghionea 5, Tiago Rocha 6, Mateusz Piechowski 1, Nemanja Zelenovic 8, Angel Montoro, Marko Tarabochia 1, Ivan Nikcevic 1, Dmitrii Żitnikow 1, Zbigniew Kwiatkowski