Siatkarze dwóch klubów PlusLigi: PGE Skry Bełchatów i Cuprum Lubin oraz tureckiego Galatasaray Stambuł i belgijskiego Noliko Maaseik zawitają do Szczecina, by zmierzyć się w turnieju towarzyskim "Giganci siatkówki". W składach uczestników imprezy wiele gwiazd, z mistrzami świata (Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Andrzej Wrona, Karol Kłos - PGE Skra, Marcin Możdżonek - Cuprum) na czele. Zawody zostaną rozegrane w Azoty Arenie w dniach 23-24 października. Dla polskich drużyn to jeden z ostatnich sprawdzianów przed początkiem nowego sezonu ekstraklasy (1. kolejka: 30 października - 2 listopada). W ten weekend ostatnie przedsezonowe manewry czekają również inne ekipy PlusLigi: Łuczniczka Bydgoszcz, Jastrzębski Węgiel, AZS Częstochowa i Lotos Trefl Gdańsk zagrają w XI Memoriale Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie.


Memoriał Arkadiusza Gołasia: Ostatni sprawdzian przed startem PlusLigi


To VI edycja turnieju "Giganci siatkówki", pierwszą rozegrano w 2010 roku w Oleśnicy. W poprzednich latach występowały w nim m.in. Jastrzębski Węgiel, Transfer Bydgoszcz  oraz rumuński Tomis Constanta, turecki Arkas Izmir i francuski ASUL Lyon Volley. Impreza szybko zyskała miano jednego z najważniejszych przedsezonowych turniejów towarzyskich w Polsce. W tym roku, dzięki staraniom i wsparciu finansowemu władz Szczecina oraz sponsorów, zawody po raz pierwszy odbędą się w stolicy województwa zachodniopomorskiego.


giganci1Obok sportowej rywalizacji, głównym celem imprezy jest charytatywna pomoc potrzebującym. W tym roku „Giganci siatkówki” wesprą Zuzę Czachurę. Trzynastolatka ze Szczecina jest sparaliżowana po wypadku samochodowym. Szansą na powrót do zdrowia jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Kibice siatkówki mają więc okazję wspomóc Zuzę, przy okazji zobaczyć ciekawą imprezę w gwiazdorskiej obsadzie, a także przeżyć efektowną ceremonię otwarcia imprezy w formie wideomapingu znanego z NBA.

 

Transmisje turnieju na sportowych antenach Polsatu:

 

 

Piątek, 23 października:

 

Cuprum Lubin - Noliko Maaseik (godzina 17.30 - Polsat Sport News)
PGE Skra Bełchatów - Galatasaray Stambuł (godzina 20.00 - Polsat Sport News)

 

Sobota, 24 października:

 

Cuprum Lubin - Galatasaray Stambuł (godzina 17.30 - Polsat Sport)
PGE Skra Bełchatów - Noliko Maaseik (godzina 20.00 - Polsat Sport).