Premierowa odsłona zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem siatkarzy Cuprum. Lubinianie po skutecznym ataku Marcina Możdżonka prowadzili na drugiej przerwie 16:12, a po powrocie na parkiet kontynuowali serię wygranych akcji (19:12). W końcówce drużyna z Belgii nie miała wiele do powiedzenia na parkiecie. Mateusz Malinowski skutecznym atakiem z prawego skrzydła dał ekipie Gheorghe Cretu piłkę setową (24:15), a w kolejnej akcji Wojciech Włodarczyk wykorzystał przechodzącą piłkę i zakończył tę odsłonę.

Asseco Resovia chce zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

W drugim secie przedstawiciele PlusLigi również szybko wypracowali przewagę (8:5 - na pierwszej przerwie, potem 12:8), ale rywale gonili wynik i zdołali odrobić straty (13:13 - po ataku z lewego skrzydła Federico Pereyry), a później wyszli nawet na prowadzenie. Taki obrót sprawy podrażnił siatkarzy z Lubina, którzy w końcówce odzyskali inicjatywę. Marcus Böhme dał lubinianom piłkę setową (24:19), a w następnej akcji problemy w przyjęciu po stronie Noliko Maaseik wykorzystał blok Cuprum.

Trzecia partia rozpoczęła się od przewagi Cuprum (2:0), ale po chwili lubinianie przegrywali już 2:5 i Gheorghe Cretu poprosił o czas. Siatkarze z Lubina gonili wynik, po asie serwisowym Wojciecha Włodarczyka było 4:5, na pierwszej przerwie lubinianie przegrywali 6:8. Rywale znów odskoczyli w środkowej części seta (9:13, 11:16 - na drugiej przerwie po skutecznym ataku Federico Pereyry, 13:19). Ekipa z Lubina goniła wynik, po skutecznym ataku Wojciecha Włodarczyka było blisko (17:19). Ale końcówka tym razem należała do drużyny z Belgii.

Początek czwartej partii był wyrównany, siatkarze Cuprum mieli punkt przewagi na pierwszej przerwie, po niej trzy akcje z rzędu wygrali Belgowie (8:10). Trener Gheorghe Cretu wziął czas i zmotywował swych podopiecznych, którzy popisali się serią sześciu wygranych akcji, w czym duża zasługa serwującego Wojciecha Włodarczyka (14:10). To był kluczowy moment seta, w końcówce dominowała drużyna z PlusLigi, pewnie wygrywając 25:18 i cały mecz 3:1.

Obok sportowej rywalizacji, głównym celem imprezy jest charytatywna pomoc potrzebującym. W tym roku „Giganci siatkówki” wesprą Zuzę Czachurę. Trzynastolatka ze Szczecina jest sparaliżowana po wypadku samochodowym. Szansą na powrót do zdrowia jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Kibice siatkówki mają więc okazję wspomóc Zuzę, przy okazji zobaczyć ciekawą imprezę w gwiazdorskiej obsadzie, a także przeżyć efektowną ceremonię otwarcia imprezy w formie wideomapingu znanego z NBA.