Giganci siatkówki: Cuprum Lubin - Noliko Maaseik 3:1. Skrót meczu

Siatkarze Cuprum Lubin wygrali z belgijskim Noliko Maaseik 3:1 w spotkaniu otwierającym towarzyski turniej "Giganci siatkówki". W zawodach rozgrywanych w szczecińskiej Azoty Arenie biorą udział cztery drużyny. Część zysków ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na szczytny cel: pomoc 13. letniej mieszkance Szczecina, sparaliżowanej po wypadku samochodowym. Transmisje spotkań na sportowych antenach Polsatu.

Premierowa odsłona zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem siatkarzy Cuprum. Lubinianie po skutecznym ataku Marcina Możdżonka prowadzili na drugiej przerwie 16:12, a po powrocie na parkiet kontynuowali serię wygranych akcji (19:12). W końcówce drużyna z Belgii nie miała wiele do powiedzenia na parkiecie. Mateusz Malinowski skutecznym atakiem z prawego skrzydła dał ekipie Gheorghe Cretu piłkę setową (24:15), a w kolejnej akcji Wojciech Włodarczyk wykorzystał przechodzącą piłkę i zakończył tę odsłonę.

Asseco Resovia chce zorganizować Final Four Ligi Mistrzów

W drugim secie przedstawiciele PlusLigi również szybko wypracowali przewagę (8:5 - na pierwszej przerwie, potem 12:8), ale rywale gonili wynik i zdołali odrobić straty (13:13 - po ataku z lewego skrzydła Federico Pereyry), a później wyszli nawet na prowadzenie. Taki obrót sprawy podrażnił siatkarzy z Lubina, którzy w końcówce odzyskali inicjatywę. Marcus Böhme dał lubinianom piłkę setową (24:19), a w następnej akcji problemy w przyjęciu po stronie Noliko Maaseik wykorzystał blok Cuprum.

Trzecia partia rozpoczęła się od przewagi Cuprum (2:0), ale po chwili lubinianie przegrywali już 2:5 i Gheorghe Cretu poprosił o czas. Siatkarze z Lubina gonili wynik, po asie serwisowym Wojciecha Włodarczyka było 4:5, na pierwszej przerwie lubinianie przegrywali 6:8. Rywale znów odskoczyli w środkowej części seta (9:13, 11:16 - na drugiej przerwie po skutecznym ataku Federico Pereyry, 13:19). Ekipa z Lubina goniła wynik, po skutecznym ataku Wojciecha Włodarczyka było blisko (17:19). Ale końcówka tym razem należała do drużyny z Belgii.

Początek czwartej partii był wyrównany, siatkarze Cuprum mieli punkt przewagi na pierwszej przerwie, po niej trzy akcje z rzędu wygrali Belgowie (8:10). Trener Gheorghe Cretu wziął czas i zmotywował swych podopiecznych, którzy popisali się serią sześciu wygranych akcji, w czym duża zasługa serwującego Wojciecha Włodarczyka (14:10). To był kluczowy moment seta, w końcówce dominowała drużyna z PlusLigi, pewnie wygrywając 25:18 i cały mecz 3:1.

Obok sportowej rywalizacji, głównym celem imprezy jest charytatywna pomoc potrzebującym. W tym roku „Giganci siatkówki” wesprą Zuzę Czachurę. Trzynastolatka ze Szczecina jest sparaliżowana po wypadku samochodowym. Szansą na powrót do zdrowia jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Kibice siatkówki mają więc okazję wspomóc Zuzę, przy okazji zobaczyć ciekawą imprezę w gwiazdorskiej obsadzie, a także przeżyć efektowną ceremonię otwarcia imprezy w formie wideomapingu znanego z NBA.