Orlen Liga: Pałac przegrał z Atomem

W spotkaniu trzeciej kolejki Orlen Ligi KS Pałac Bydgoszcz przegrał z PGE Atomem Treflem Sopot 1:3. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a gospodynie wysoko zawiesiły poprzeczkę wicemistrzyniom Polski.

Wicemistrzynie Polski - zdecydowane faworytki starcia w Bydgoszczy - rozpoczęły sezon od zdecydowanego zwycięstwa 3:0 nad Developres SkyRes Rzeszów, ale w drugiej kolejce spotkań uległy 1:3 mistrzyniom - Chemikowi Police. Siatkarki Pałacu rozegrały w tym sezonie tylko jedno spotkanie, również zmierzyły się z policzankami i przegrały na wyjeździe 0:3.

Orlen Liga: Zwycięstwo Budowlanych po tie-breaku

Pierwsza odsłona konfrontacji Pałac - Atom miała dosyć wyrównany przebieg. Co prawda sopocianki szybko wypracowały sobie znaczącą zaliczkę (2:6, 8:14, 11:16 - na drugiej przerwie), ale w końcówce po asie serwisowym Joanny Kuligowskiej gospodynie zmniejszyły dystans (18:20). Po skutecznym ataku Natalii Krawulskiej siatkarki Pałacu miały już tylko punkt straty (22:23), ale decydujące punkty padły łupem Atomu. Skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej ustalił wynik seta na 23:25.

Początek drugiej partii to falstart gospodyń (0:3), ale szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 4:3 po autowym ataku Katarzyny Zaroślińskiej. Pierwsza przerwa to oczko zaliczki dla przyjezdnych, które w środkowej części seta powiększały przewagę (12:16). Po drugiej przerwie gospodynie zabrały się do roboty, wygrały trzy akcje z rzędu i znów zbliżyły się do rywalek (15:16). Atomówki ponownie odskoczyły rywalkom i gdy przy stanie 18:21 wydawało się, że są na najlepszej drodze do wygrania tej partii, nastąpiła kolejna seria gospodyń. Po skutecznym bloku na Klaudii Kaczorowskiej gospodynie wyrównały stan seta, a w kolejnej akcji, po zaskakującym ataku rozgrywającej Pauliny Bałdygi, wyszły na prowadzenie. Partię zakończyła emocjonująca wymiana ciosów: Klaudia Kaczorowska asem serwisowym dała piłkę setową ekipie Atomu (23:24), ale Małgorzata Śmieszek doprowadziła do rywalizacji na przewagi. Natalia Krawulska dwukrotnie obiła blok ekipy z Sopotu, przesądzając o zwycięstwie gospodyń.

W trzeciej odsłonie wynik początkowo oscylował wokół remisu. Po autowej zagrywce sopocianek gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie 8:7. W środkowej części seta, po ataku Małgorzaty Śmieszek było 12:12, ale później przyjezdne przejęły inicjatywę. Magdalena Damaske skutecznym atakiem po skosie dała swej drużynie trzy oczka zaliczki na drugiej przerwie. Końcówka przebiegłą bez większych emocji. Kolejny skuteczny atak Magdaleny Damaske powiększył przewagę siatkarek Atomu (14:21), błąd bydgoszczanek dał przyjezdnym piłkę setową (16:24) i choć gospodynie zdołały jeszcze ugrać kilka punktów, zmuszając trenera Lorenzo Micelliego do wzięcia czasu, skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej zakończył seta.

Czwarta partia rozpoczęła się od asa serwisowego Magdaleny Damaske i przewagi przyjezdnych (1:3), ale gospodynie szybko wyszły na prowadzenie (6:3 - po ataku Natalii Krawulskiej, 8:6 - na pierwszej przerwie). W środkowej części seta minimalną przewagę zyskały sopocianki (14:16), ale gospodynie odrabiały straty dzięki asom serwisowym Małgorzaty Śmieszek (19:19) i Natalii Krawulskiej (21:21). Końcówka należała już jednak do bardziej doświadczonych siatkarek z Sopotu. Autowy atak gospodyń przyniósł im piłkę meczową (21:24), a Katarzyna Zaroślińska zakończyła spotkanie skutecznym atakiem. MVP: Magdalena Damaske (przyjmująca - PGE Atom).

Pałac Bydgoszcz - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (23:25, 26:24, 20:25, 22:25)

Pałac: Paulina Bałdyga, Joanna Kuligowska, Małgorzata Śmieszek, Natalia Krawulska, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna - Pola Nowakowska (libero) - Marlena Pleśnierowicz, Marta Ziółkowska, Weronika Fojucik.
PGE Atom Trefl: Klaudia Kaczorowska, Zuzanna Efimienko, Danica Radenkovic, Maret Balkestein-Grothues, Brittnee Cooper, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Anna Kaczmar, Anna Miros, Justyna Łukasik, Magdalena Damaske, Maja Tokarska, Olga Savenchuk.