Zieliński strzela i asystuje! Świetny wstęp Polaka w Serie A

Pomocnik reprezentacji Polski Piotr Zieliński zaliczył asystę oraz zdobył bramkę dla Empoli w wygranym (2:0) meczu z Genoą. 21-letni Polak wpisał się na listę strzelców w 57. minucie ustalając tym samym wynik spotkania. Dla wychowanka Orła Ząbkowice Śląskie było to premierowe trafienie na boiskach Serie A. Drugi z Polaków grający w barwach Empoli Łukasz Skorupski zachował czyste konto.

Zanim polski gracz pokonał bramkarza Genoi tuż przed przerwą w 44. minucie gry swoim dośrodkowaniem otworzył drogę do bramki bośniackiemu zawodnikowi Rade Krunicowi. Po niespełna godzinie gry Zieliński pokonał bramkarza reprezentacji Włoch Mattię Perina i przypieczętował trzecią wygraną Empoli w tym sezonie Serie A.

Nedved został wiceprezesem Juventusu Turyn

Ponadto, polski bohater zespołu prowadzonego przez Marco Giampaolo w 67. minucie został ukarany żółtą kartką. Piotr Zieliński podobnie, jak Łukasz Skorupski w bramce Empoli rozegrał całe spotkanie. Po 9. kolejkach drużyna Polaków zgromadziła 10 punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy.

Empoli FC - Genoa CFC 2:0 (1:0)

Bramki: Rade Krunic (44'), Piotr Zieliński (57')