Hiszpańskie media pochwaliły Waczyńskiego. "Przedstawił się jako MVP"

Hiszpańskie media chwalą Adama Waczyńskiego, który w meczu Rio Natura Obradoiro wygranym z CAI Saragossa 82:67 w 3. kolejce ligi koszykarzy ACB zdobył 30 punktów, miał 8 zbiórek i wysoki wskaźnik waloryzacji - 36. "Wielki Waczyński" - napisał dziennik "Marca".

"Obradoiro powala CAI w wielkim meczu Waczyńskiego" - zatytułował relację z sobotniego spotkania w Santiago de Compostela. "30 punktów Waczyńskiego oświetla halę Fontes do Sar" - to tytuł tekstu na stronie internetowej ACB, w którym czytamy, że "karabin" Polaka pogrążył rywali. "Waczyński przedstawił się jako MVP" - napisał z kolei inny dziennik sportowy - "As".

Stelmet postraszył słynną Barcelonę

Najlepszy koszykarz reprezentacji biało-czerwonych we wrześniowym Eurobaskecie rozegrał najlepsze spotkanie w karierze. Wyszedł w pierwszej piątce zespołu, grał 28 minut. Trafił cztery z ośmiu rzutów za dwa punkty, sześć z siedmiu za trzy i cztery z pięciu wolnych. Miał także dwie zbiórki w ataku i sześć w obronie oraz asystę. Otrzymał aż 36 punktów w klasyfikacji określającej jakość gry zawodników.

Jak podała strona internetowa ligi ACB, Polak ustanowił cztery swoje rekordy w tych rozgrywkach: pod względem liczby zdobytych punktów (30 - jest szóstym graczem w historii klubu z takim dorobkiem), zbiórek (8), trafionych "trójek" (6) oraz wskaźnika valoration (36 - tyle samo miał tylko jeden koszykarz Rio Natura: Maxi Kleber w minionym sezonie).

Waczyński był oczywiście najlepszym strzelcem zespołu, a 15 pkt dorzucił Litwin Eimantas Bendzius, grający w poprzednim sezonie w Treflu Sopot.

Rekord zdobyczy punktowej polskiego koszykarza w lidze ACB należy do Macieja Lampego, który uzyskał 31 pkt dla Laboral Kutxa Vitoria w spotkaniu z Barceloną.

W niedzielnym meczu 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy zespół Universitad Catolica de Murcia Thomasa Kelatiego przegrał u siebie z FC Barcelona Lassa 74:82. Reprezentant Polski grał osiem minut, miał zbiórkę i asystę.

Rio Natura Monbus po trzech meczach w tym sezonie ligi ACB ma bilans 2-1, a Murcia 0-3.