- Na jednym z ostatnich sparingów zadaniowych przypadkowo dostałem cios w tył głowy. Musiałem przerwać trening, posłuchać organizmu... Od razu udałem się do szpitala - brzmi fragmenty oświadczenia zawodnika.

 

Roman Szymański vs. Paweł Kiełek. Skrót walki (WIDEO)


Po wizycie w szpitalu, serii badań i konsultacji zawodnik otrzymał informację o przymusie odpoczynku przez minimum 90 dni. Czy jeden cios w tył głowy mógł wywołać tak poważne skutki? Oczywiście jest to możlwe, ale raczej mało prawdopodobne.

Wydaje się, że Paweł Kiełek odczuwa jeszcze trudy pojedynku z Romanem Szymańskim, do którego doszło na FEN 8. W Kołobrzegu 19-letni olsztynianin przegrał po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze, a przez większość pojedynku walczył o przetrwanie i przyjmował niezliczoną liczbę mocnych ciosów.

Od razu przypomina się drastyczna walka Tymoteusza Świątka z Victorem Marinho z gali FEN 6. Pojedynek został zakończony dopiero w piątej rundzie pomimo zdecydowanej przewagi Portugalczyka, a Polak z różnych względów nie wystąpił . Czy czasami nie lepiej byłoby odpuścić, aby nie płacić tak wysokiej ceny za swoją ambicję? Oczywiście w ferworze walki taka analiza jest wręcz niemożliwa.

 

Cześć wszystkim,Na pewno natknęliście się już na informację, że nie zawalczę na listopadowej gali  FightExclusiveNight ...

Posted by Paweł Kiełek on 26 październik 2015