Puchar Polski: W Bydgoszczy bez bramek

Puchar Polski wkroczył w fazę ćwierćfinałów. W pierwszym spotkaniu tego etapu rozgrywek piłkarze Zawiszy Bydgoszcz zremisowali bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław. Rewanż 16 grudnia we Wrocławiu.

Faworytem ćwierćfinałowej  konfrontacji był przedstawiciel ekstraklasy, rozgrywki Pucharu Polski rządzą się jednak swoimi prawami. W ostatniej kolejce 1. ligi Zawisza pokonał Wigry Suwałki i plasuje się w czołówce w tabeli 1 ligi. Dwa wcześniejsze spotkania ligowe zakończyły się jednak dotkliwymi porażkami bydgoszczan: 0:3 z Dolcanem Ząbki i 1:3 z Chrobrym Głogów. Od 1 października drużynę prowadzi nowy trener Maciej Bartoszek. Śląsk w obecnej formie z pewnością nie był drużyną poza zasięgiem bydgoszczan. W ekstraklasie podopieczni trenera Tadeusza Pawłowskiego zajmują obecnie 14. pozycję w tabeli, tuż nad strefą spadkową, a w spotkaniu 13. kolejki przegrali 0:1 z Ruchem Chorzów.

Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec - Cracovia. Transmisja w Polsacie Sport

W pierwszej połowie przewagę mieli piłkarze z Wrocławia, ale nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Najgroźniej było w 36. minucie, gdy szansę miał Flavio Paixao, ale obrońcy gospodarzy zażegnali niebezpieczeństwo. Mariusz Pawełek również nie miał wiele pracy, piłkarze Zawiszy (Jakub Smektała, Giorgi Alawerdaszwili) próbowali strzałów z dystansu, ale były to próby niecelne.

Gra wyrównała się w drugiej części spotkania. Obie drużyny stworzyły kilka sytuacji podbramkowych, więcej szans mieli jednak wrocławianie. Damian Węglarz - wyróżniający się zawodnik tej konfrontacji - był jednak na posterunku i pewnie bronił strzały Kamila Dankowskiego, Jacka Kiełba i  Petera Grajciara oraz wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Marcelem Gecovem. W 67. minucie, po strzale rezerwowego Jacka Kiełba piłka wylądowała w bramce Zawiszy, ale sędziowie uznali, że na spalonym był Tomasz Hołota i gola nie uznali. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, sprawa awansu do półfinału jest więc nadal otwarta. Rewanż 16 grudnia we Wrocławiu.