Formalność w Ljubljanie. Sopocianki rozbiły mistrzynie Słowenii

PGE Atom Trefl Sopot błyskawicznie, bo w trzech setach rozprawił się z mistrzem Słowenii - Calcit Ljubljana. Zgodnie z zapowiedziami tamtejszy Calcit nie sprawiło sopociankom zbyt wielu problemów. W stolicy Słowenii drużyna z Pomorza wygrywała do 14, 19 i do 17.

Siatkarki Atomu Trefla nie musiały włożyć zbyt wiele wysiłku, by pewnie ograć debiutującego w tych prestiżowych rozgrywkach mistrza Słowenii. W kolejnych meczach drużynę z Trójmiasta będzie czekać zdecydowanie trudniejsze zadanie.

Liga Mistrzyń: Błyskawiczne zwycięstwo Impelu

Pierwsze akcje spotkania mogły dać nadzieje słoweńskim kibicom, że obejrzą zacięte widowisko. Siatkarki z Lublany prowadziły 3:0, ale po chwili na zagrywce stanęła Maja Tokarska, która swoimi serwisami szybko ostudziła zapał gospodyń. Atom zdobył osiem punktów z rzędu, a na drugą przerwę techniczną schodził już z przewagą siedmiu (16:7).

Drugi set był nieco bardziej wyrównany, choć wynikało to raczej z nonszalancji sopockiego zespołu niż z lepszej gry Słowenek. Trener wicemistrzyń Polski Lorenzo Micelli nie wahał się prosić o czas, by mobilizować swoje podopieczne. W pewnym momencie przewaga gości wynosiła tylko jeden punkt (18:17), ale wystarczyło kilka udanych zagrywek i skutecznych akcji blokiem, by sytuacja wróciła do "normy".

Również jednostronny przebieg miała trzecia partia, choć w końcówce siatkarki Atomu miały kłopot ze skończeniem piłki meczowej. Kropkę nad "i" postawiła Klaudia Kaczorowska. W innym meczu grupy B VakifBank Stambuł pokonał włoski Igor Gorgonzola Novara 3:1. Turczynki będą kolejnym rywalem "Atomówek". Mecz rozeggrany zostanie 10 listopada w Sopocie.

Calcit Lublana - Atom Trefl Sopot 0:3 (14:25, 19:25, 17:25)

Calcit Lublana: Cecilia Aragao, Tina Grudina, Elena Kucej, Monika Potokar, Petra Vrhovnik, Olivera Kostic, Meta Jerala (libero) – Mojca Bozic, Urska Iglicar, Ana-Katarina Hribar

Atom Trefl Sopot: Anna Kaczmar, Justyna Łukasik, Maja Tokarska, Maret Balkenstein-Grothues, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Zaroślińska, Agata Durajczyk (libero) – Danica Radenkovic, Olga Sawenczuk, Anna Miros, Klaudia Kulig (libero)