Dwa gole i dwie asysty Milika, Roda rozstrzelana! (WIDEO)

Ajax Amsterdam bardzo pewnie ograł Rodę Kerkrade 6:0, a przy 2/3 goli swój udział miał Arkadiusz Milik. Polski snajper pokonał golkipera rywali dwukrotnie i dorzucił do tego dwie przytomne asysty. Milik zaprezentował prawdziwą wszechstronność znajdując drogę do bramki rywali na wiele sposobów, a my zapraszamy na wszystkie bramki, przy których udział miał Polak!

Lider nie zwalnia tempa! Ajax wciąż gra jak z nut, odprawiając z okazałym bagażem kolejnego rywala. Ofiarą w jedenastej kolejce padła Roda Kerkrade, a głównym aktorem widowiska był Arkadiusz Milik. Polski snajper strzelił dwie bramki i dołożył do tego dwie asysty, dzięki czemu powoli wspina się w klasyfikacji kanadyjskiej Eredivisie. Ajax rozpoczął strzelaninę już w czwartej minucie po golu Viktora Fischera. Już dwie minuty później reprezentant Danii wyłożył piłkę jak na tacy Milikowi, któremu z trzech metrów pozostało wbić piłkę do pustej bramki.

Glik i spółka złamali się w ostatniej z chwil. Derby Turynu dla Juve!

Dwadzieścia minut później to Polak zamienił się w asystenta i prawą nogą wyłożył piłkę Davy'emu Klaassenowi. W drugiej połowie Milik podwoił swój dorobek, najpierw w kreatywny sposób tworząc Fischerowi autostradę do bramki Van Leera, a swój dorobek zamknął na przepięknym golu z rzutu wolnego z 30 metrów. Bramkarz Rody nie zachował się najlepiej, bowiem piłka leciała w róg, w którym był ustawiony, jednak nabrała niecodziennej rotacji i zaskoczyła go.

Dzieła zniszczenia dokończył Davy Klaassen na trzy minuty przed końcem. Tym samym był to wieczór ofensywnego trio Ajaksu w składzie: Milik - Fischer - Klaassen. Zespół Franka de Boera jest liderem tabeli z 28 punktami w 11 meczach. Liderem klasyfikacji strzelców jest Dirk Kuyt z 10 trafieniami, Arkadiusz Milik ma na swoim koncie pięć goli. Najlepszym strzelcem Ajaksu jest Anwar El Ghazi (8).

Ajax Amsterdam - Roda Kerkrade 6:0 (3:0)
Fischer 4', 59', Miliz 6', 73', Klaassen 26', 87'

Ajax: Cillessen; Tete, Veltman (Viergever 71'), Riedewald; Gudelj (Heitinga 61'), Klaassen, Serero, Sinkgraven; El-Ghazi (Younes 77'), Milik, Fischer

Roda: Van Leer; Dijkuizen, Sankoh, Werker, Van Peppen; Van Son, Griffiths (Rutjes 41'), Faik, Van Hyfte; Juric (Paulissen 77'), Boakye (Gyasi 62')

Dwa gole i dwie asysty Milika w jednym wideo w załączonym materiale!