Janowicz nie zagra w hali Bercy

Jerzy Janowicz nie wystąpi w turnieju tenisowym ATP World Tour Masters 1000 w paryskiej hali Bercy (pula nagród 3,2 mln euro). W drugiej rundzie kwalifikacji przegrał z reprezentantem Wielkiej Brytanii Aljazem Bedene 7:6 (7-3), 2:6, 5:7

Urodzony w Lublanie Bedene, zajmujący 49. miejsce w rankingu ATP, był najwyżej rozstawionym zawodnikiem w kwalifikacjach. Dzień wcześniej Janowicz, 60. na liście światowej, pokonał Chorwata Ivana Dodiga 7:5, 3:6, 6:3.

ATP w Bazylei: Siódmy triumf Federera w rodzinnym mieście

Tenisista z Łodzi właśnie w hali Bercy odniósł pierwszy wielki sukces w karierze. W 2012 roku dotarł aż do finału, eliminując po drodze m.in. Chorwata Marina Cilica i mistrza olimpijskiego Brytyjczyka Andy'ego Murraya. W ostatnim pojedynku przegrał jednak z Hiszpanem Davidem Ferrerem.