PŚ w kolarstwie torowym: Polacy jadą w Cali. Transmisja w PSE

Krzysztof Maksel odpadł po pierwszej rundzie keirinu, a Natalia Rutkowska zajęła dziewiąte miejsce w wyścigu scratch w drugim dniu odbywających się w kolumbijskim Cali zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym.

Dwa tygodnie temu w szwajcarskim Grenchen Maksel był o włos od medalu mistrzostw Europy w keirinie, zajmując czwartą lokatę. W Kolumbii niewiele zabrakło mu do awansu do półfinału. Dwukrotnie plasował się w swoich wyścigach na drugim miejscu, a w repesażu pierwszy na mecie Niemiec Maximilian Levy wyprzedził go tylko o 0,011 s. Ostatecznie Polak został sklasyfikowany na 13. pozycji razem z kilkoma innymi zawodnikami. Konkurencję tę wygrał inny Niemiec Joachim Eilers.

W nocy z soboty na niedzielę na półotwartym torze w Cali startował jeszcze Adrian Tekliński, rozpoczynając rywalizację w wieloboju (omnium). Po trzech konkurencjach plasuje się w połowie stawki – na 13. miejscu. Prowadzi Rosjanin Wiktor Manakow.

Transmisja z zawodów w Cali w niedzielę o 22:00 w Polsacie Sport Extra.