Kilkanaśnie minut po tym komunikacie, Team SoloMid ogłosiło, że Doublelift dołączy do ich drużyny jako podstawowy AD Carry. Zawodnik zastąpi Jasona "WildTurtle" Trana, który dołączył do TSM w lutym 2013.

 

 

Decyzja CLG jest tłumaczona jako rezultat nieporozumień na linii zawodnik – organizacja. Przeszkody były nie do przeskoczenia i obu stronom nie udało się znaleźć nici porozumienia.

 

"Jestem ekstremalnie smutny, że opuszczam drużynę w której grałem tak długo, ale muszę uszanować decyzję organizacji" – powiedział Doublelift w swojej oświadczeniu.

 

W widocznym wyżej filmie od TSM Doublelift wytłumaczył, że jest bardzo podekscytowany możliwością gry z Bjergsenem i Reginaldem. Zawodnik dodał też, że nowa drużyna celuje w osiąganie sukcesów na szczeblu międzynarodowym.

 

Transfer Doublelifta to część planu rewitalizacji drużyny. W TSM nie ma już Dyrusa, Lustboy'a i Santorina, a były zawodnik jest pierwszym krokiem do nowego początku północnoamerykańskiej drużyny.

 

Doublelift był zawodnikiem CLG przez ostatnie cztery lata. Taktyki jego zespołu od zawsze opierały się na jego umiejętnościach (pamiętne "protect the Doublelift"). Teraz będzie troche inaczej, ale gracz na pewno będzie powiewem świeżości w Team SoloMid.