WTA Finals: Kvitova odprawiona z kwitkiem! Radwańska najlepsza w Singapurze!

Agnieszka Radwańska w niedzielę 1 listopada odniosła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze! Polska tenisistka w finale kończącego sezon turnieju WTA Finals w Singapurze pokonała w trzech setach Petrę Kvitovą 6:2, 4:6, 6:3!

Polka, która miała na koncie wcześniej 16 tytułów, po raz pierwszy w karierze wygrała kończącą sezon imprezę masters.

Twitter o Radwańskiej: Królowa jest tylko jedna!

Niedzielny pojedynek w Singapurze trwał dwie godziny i pięć minut. Była to dziewiąta konfrontacja tych tenisistek. Po raz trzeci z wygranej cieszyła się Radwańska. Wszystkie jej zwycięstwa w meczach z Czeszką miały miejsce w kończącym sezon turnieju masters.

WTA Finals to najbardziej prestiżowa impreza, w której triumfowała krakowianka. Oprócz tego podopieczna Tomasza Wiktorowskiego ma w dorobku zwycięstwo w 16 turniejach cyklu WTA.

Kończące sezon zawody masters od 2003 roku mają formułę zawierającą fazę grupową. Radwańska jest pierwszą tenisistką w historii, która wygrała je, odnosząc w pierwszym etapie rywalizacji tylko jedno zwycięstwo.

Polka po raz siódmy startowała w mastersie. Dwukrotnie - w 2012 roku i w poprzednim sezonie - dotarła do półfinału turnieju nazywanego wcześniej WTA Championships, co było dotychczas jej najlepszym osiągnięciem w tych zawodach. Kvitova była najlepsza cztery lata temu.