36-letnia Finka zdobyła w swojej karierze pięć medali olimpijskich - dwa srebrne i trzy brązowe - oraz dziewięć mistrzostw świata, cztery złote, srebrny i cztery brązowe.


Justyna Kowalczyk z nowym celem i sponsorem

 

"Poród nastąpi późna wiosną, więc nie wykluczam kilku startów na początku sezonu, lecz raczej ostrożnie i treningowo. Celem jest powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie na mistrzostwa świata w 2017 roku w Lahti" - powiedziała biegaczka fińskim mediom. Ojcem dziecka jest były koszykarz Tom Gustafsson.

 

Skandynawskie media przypomniały, że Saarinen jest kolejną biegaczką z czołówki biegów narciarskich, która zaszła w ciążę.

 

"Po Marit Bjoergen, Słowence Katji Visnar i Amerykance Kikkan Randall wiadomość o Saarinen stała się już rutynowa, a nadchodzący sezon można nazwać ciążowym" - skomentowała norweska telewizja NRK.

 

Saarinen powiedziała fińskim mediom, że MŚ w 2017 roku będą „bardzo rodzinne”. "Liczę na to, że na trybunach w Lahti będą siedzieć mężowie i partnerzy moich rywalek z dziećmi, tak jak mój mąż” - podkreśliła.