Klasa "Kasy"! Rosja pokonana, Polska w finale z Hiszpanią!

Piłka ręczna

Polacy pokonali Rosjan 27:21 i zagrają w finale Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej rozgrywanego w Ergo Arenie. Jedyne 21 bramek straconych przez biało-czerwonych to przede wszystkim zasługa doskonale dysponowanego Sławomira Szmala. W finale podopieczni Michaela Bieglera zmierzą się z Hiszpanią.

Mecze Polaków z Rosjanami zawsze były niezwykle zaciętymi potyczkami. Nie inaczej było na mistrzostwach świata w Katarze, gdzie obie reprezentacje zmierzyły się w spotkaniu fazy grupowej. Dzięki doskonałym interwencjom Sławomira Szmala, biało-czerwoni dogonili rywala w końcówce i pokonali Sborną 26:25. W sobotę "Kasa" po raz kolejny pokazał wielką klasę i to głównie dzięki jego interwencjom Polacy po raz kolejny ograli Rosjan.

Hiszpania, Szwecja, Rosja. Kto zagra w Ergo Arenie?

Zacznijmy jednak od początku, a ten nie był porywający w wykonaniu Polaków. Jeszcze w 8. minucie mieliśmy na koncie jedną jedyną bramkę autorstwa Przemysława Krajewskiego i przegrywaliśmy z Rosjanami 1:3. Dobra postawa Szmala w bramce i konsekwencja w ataku sprawiła jednak, że już pięć minut później, po golu Michała Jureckiego, biało-czerwoni objęli prowadzenie. I nie oddali go już do ostatniej syreny.

Polacy grali agresywnie w obronie z czym nie radzili sobie rywale ze wschodu. Skrzydłowi Rosjan nawet jeśli dochodzili do sytuacji strzeleckich, musieli jeszcze znaleźć sposób na Sławomira Szmala, a ten raz po raz upokarzał Timura Dibirowa. Polacy powiększali przewagę - dwa razy z rzędu trafił Rafał Przybylski, z dystansu jak natchniony rzucał Karol Bielecki, a skrzydłowi także dokładali swoją cegiełkę. Do przerwy prowadziliśmy 14:9.

W drugiej połowie biało-czerwoni mieli tylko jeden kryzysowy moment, gdy po golu Kalarasha Rosjanie zbliżyli się do nas na trzy trafienia. Kilka minut bez bramki Polaków przerwał jednak Michał Daszek, który pokonał bramkarza rywali ze skrzydła. Po chwili swoje pięć minut mieli debiutujący w koszulkach z orłem na piersi - Bartosz Konitz i Maciej Gębala, którzy zdobyli swoje premierowe gole w reprezentacji. Ostatecznie Polacy pokonali Rosję 27:21 i to oni zagrają w niedzielnym finale z Hiszpanią!

Polska – Rosja 27:21 (14:9)