Turniej piłkarzy ręcznych rozgrywany w hali zlokalizowanej na granicy Gdańska i Sopotu jest jednym z ostatnich testów, zarówno organizacyjnych, jak i sportowych przed styczniowym EURO 2016. Organizatorzy zaprosili do Trójmiasta znakomite reprezentacje - do Polski przyjechali mistrzowie świata z 2013 roku z Hiszpanii, bardzo mocni kadrowo Szwedzi oraz odwieczni rywale reprezentacji Polski - Rosjanie.

 

Jurkiewicz: Chciałbym zagrać na Euro 2016 chociaż przez sekundę

 

Nie zabraknie także Polaków, którzy w półfinale imprezy zagrają właśnie ze Sborną. Ostatni raz obie ekipy mierzyły się na mistrzostwach świata, gdzie biało-czerwoni po dramatycznym meczu, wyrwali Rosjanom zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania. Od tamtego czasu w reprezentacji Rosji zaszło jednak sporo zmian, a nowi selekcjonerzy Dmitrij Torgowanow i Lew Woronin odświeżyli nieco rosyjską szatnię. Gra zespołu nadal opiera się jednak na doświadczonych Gorboku i Dibirowie wspartych zdolnymi Żytnikowem czy Sziszkariewem.

 

Rewolucji po mistrzostwach świata nie było w reprezentacji Polski, która w Katarze sięgnęła po brązowy medal. Na EURO w Polsce kibice liczyć będą na poprawienie tego wyniku, a turniej w Gdańsku jest dla podopiecznych Michaela Bieglera jednym z ostatnich testów przed historyczną imprezą. W Ergo Arenie szansę gry może dostać kilku debiutantów, w tym Bartosz Konitz z Orlen Wisły Płock. Nie zagra za to kilku ważnych szczypiornistów naszej kadry, jak Michał Szyba czy leczący wciąż kontuzję Mariusz Jurkiewicz. Pod znakiem zapytania stoi występ Krzysztofa Lijewskiego.

 

Mecz Polska - Rosja o 17:30 w Polsacie Sport. Wcześniej zapraszamy na przedmeczowe studio, które rozpocznie się o godzinie 17:00. W pierwszym półfinale zagrają Hiszpania i Szwecja. Transmisja od 15:00 w Polsacie Sport News.