Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Lecha. Kryzys pożegnany na dobre

W 15. kolejce piłkarskiej ekstraklasy w Poznaniu zmierzyły się zespoły Lecha i Górnika Łęczna. Zawodnicy z Bułgarskiej pokazali, że najgorsze w tym sezonie już za nimi i nie pozostawili złudzeń rywalom. Poznaniacy pewnie zwyciężyli 3:1.

Lech zaczął już powoli wychodzić z kryzysu, który dotknął zespół na początku sezonu. Od kiedy drużynę przejął Jan Urban poznaniacy przegrali jedynie z Fiorentiną w Lidze Europy. Przyjezdni z Łęcznej chcieli w Poznaniu podtrzymać passę meczów bez porażki, która przed spotkaniem z Lechem wynosiła cztery.

Ekstraklasa: Lider wygrywa w Białymstoku. Czy to koniec Probierza?

Lech objął prowadzenie już w czwartej minucie. Pierwszy na liście strzelców zapisał się Marcin Gajos. W późniejszej fazie pierwszej połowy obie drużyny grały dość zachowawczo. Poznaniacy starali się utrzymywać przy piłce, a przyjezdni nastawili się na kontrataki.

Drugą połowę odważniej zaczęli zawodnicy Górnika. Nie  potrafili oni jednak stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. W 71. minucie ich szanse na korzystny wynik spadły do minimum. Dwójkową akcję Gajosa z Karolem Linettym wykończył ten pierwszy. Do asysty Linetty dołożył również bramkę po ładnym podaniu Cessaya.  Lech wyraźnie odpuścił w końcówce czego efektem było trafienie Leandro w 90. minucie.

Lech Poznań - Górnik Łęczna 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Gajos (4-głową), 2:0 Maciej Gajos (71), 3:0 Karol Linetty (81), 3:1 Leandro (90). Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 23 197.

Lech Poznań: Jasmin Buric - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Barry Douglas - Gergo Lovrencsics (77. Dariusz Formella), Karol Linetty, Maciej Gajos, Łukasz Trałka (46. Abdul Aziz Tetteh), Szymon Pawłowski - Kasper Hamalainen (72. Denis Thomalla).

Górnik Łęczna: Silvio Rodic - Paweł Sasin (83. Wojciech Kalinowski), Tomislav Bozic, Lukas Bielak, Leandro - Grzegorz Bonin, Maciej Szmatiuk (76. Przemysław Pitry), Tomasz Nowak, Radosław Pruchnik, Grzegorz Piesio - Bartosz Śpiączka.

Żółti kartki:  Lech Poznań: Łukasz Trałka. Górnik Łęczna: Radosław Pruchnik, Grzegorz Piesio. Czerwona kartka za drugą żółtą - Górnik Łęczna: Radosław Pruchnik (63).