Polska - Hiszpania 20:23. Skrót finału

Piłka ręczna

Polska przegrała z Hiszpanią w finale towarzyskiego turnieju piłkarzy ręcznych rozgrywanego w Ergo Arenie. Już do przerwy goście prowadzili czterema trafieniami, a tylko trzybramkową stratę na koniec meczu Polacy zawdzięczają przebudzeniu w ostatnich minutach. Skrót meczu.

W pierwszych minutach spotkania oba zespoly miały problemy ze skutecznością. Jako pierwsi nerwy opanowali goście z Hiszpanii, którzy do Trójmiasta przyjechali w nieco osłabionym składzie. Manolo Cadenas do dyspozycji miał jednak doskonałych obrońców, którzy wraz z Rodrigo Corralesem nie pozwalali Polakom rozbujać się w ataku. Do przerwy Hiszpanie prowadzili 12:8.

Znakomity Wyszomirski: Czas wziąć się do roboty!

W pewnym momencie drugiej połowy była jeszcze nadzieja na dobry wynik, ale chaos w ofensywie przełożył się na kolejne straty i wykorzystane przez Hiszpanów kontry. To sprawiło, że na 10 minut przed końcem goście mogli być pewni zwycięstwa. Wysokie prowadzenie rozluźniło Hiszpanów, którzy w końcówce stracili pięć bramek z rzędu, ale i tak pewnie wygrali z Polską 23:20.

Polska - Hiszpania 20:23 (8:12)

Polska: Piotr Wyszomirski - Michał Jurecki 5, Bartosz Jurecki 3, Robert Orzechowski 2, Bartosz Konitz 2, Maciej Gębala 2, Karol Bielecki 2, Michał Daszek 1, Piotr Masłowski 1, Rafał Gliński 1, Przemysław Krajewski 1, Adam Wiśniewski, Maciej Majdziński, Piotr Grabarczyk.

Hiszpania: Rodrigo Corrales, Gonzalo Perez de Vargas - Alvaro Cabanas 5, Juan Del Arco 4, Niko Mindegia 3, Rafael Baena 2, Angel Fernandez 2, Aitor Arino 2, Carlos Molina 2, Jorge Maqueda 1, Pedro Rodriguez 1, Gedeon Guardiola 1, Viran Morros de Argila, Alvaro Ruiz, Alex Duszebajew.

Sędziowali: Vaidas Mazeika i Mindaugas Gatelis (Litwa). Widzów: 5356.

Skrót meczu w załaczonym materiale wideo.