WTA Elite Trophy: Czeszka pokonała w finale, 48. tytuł Venus Williams

Najwyżej rozstawiona Venus Williams pokonała czeską tenisistkę Karolinę Pliskovą (3.) 7:5, 7:6 (8-6) w finale turnieju WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai. Amerykanka wywalczyła 48. tytuł i wraca do czołowej "10" światowego rankingu.

Finałowe spotkanie było zacięte, a trwało dwie godziny i trzy minuty. Była to pierwsza konfrontacja 11. na liście WTA Williams i sklasyfikowanej o dwie pozycje niżej Pliskovej.

Radwańska wśród dziesięciu najpiękniejszych tenisistek

35-letnia zawodniczka z USA po raz 79. wystąpiła w finale turnieju WTA. W tym sezonie wygrała także imprezy w Auckland i Wuhan. Młodsza o 12 lat Czeszka ma znacznie mniejsze doświadczenie. W decydującym spotkaniu brała udział 12 razy. Cztery z tych meczów zakończyły się jej sukcesem.

Starsza z sióstr Williams przeżyła w tym roku renesans formy. Efektem dobrych wyników będzie poniedziałkowy powrót do najlepszej "10" rankingu. Impreza WTA Elite Trophy (pula nagród 2,15 mln dol.) nazywana jest małym masters. W turnieju brało udział 12 singlistek w czterech grupach i sześć debli. W grze podwójnej startowały Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik (obie z zagranicznymi partnerkami) - odpadły w fazie grupowej.

W Zhuhai startowały zawodniczki z bezpośredniego zaplecza światowej czołówki. Osiem najlepszych tenisistek tego roku - z wyłączeniem Amerykanki Sereny Williams, która sama zrezygnowała z występu - w minionym tygodniu walczyło w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals. W Singapurze triumfowała w singlu Agnieszka Radwańska.