Liga Mistrzyń: Atomówki bezradne w starciu z Vakifbankiem

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot przegrały 0:3 z Vakifbankiem Stambuł w spotkaniu drugiej kolejki grupy B Ligi Mistrzyń. Trzecia drużyna Europy w minionym sezonie nie dała wicemistrzyniom Polski większych szans, pewnie triumfując w każdym z setów.

Siatkarki z Sopotu zmagania w Lidze Mistrzyń rozpoczęły od zwycięstwa nad Calcitem Lublana 3:0. VakifBank - lider tureckiej ekstraklasy - na inaugurację ograł ekipę Igor Gorgonzola Novara 3:1. Atomówki przystępowały do spotkania po porażce w Orlen Lidze z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 1:3.

N'Gapeth spowodował wypadek. Potrącił trzy osoby i uciekł!

Na pierwszej przerwie technicznej premierowej odsłony gospodynie miały punkt straty do rywalek. W kolejnych akcjach, wykorzystując błędy przyjezdnych Atomówki przejęły inicjatywę i wywalczyły prowadzenie 14:10. Niestety, w tym momencie nastąpiło przebudzenie ekipy ze Stambułu. Po skutecznej akcji Robin De Kruijf odrobiły straty (15:15), a po asie serwisowym Anne Buijs w kolejnej akcji miały punkt zaliczki na drugiej przerwie. W końcówce - od stanu 17:19, siatkarki Vakifbanku wygrały sześć akcji z rzędu. Kimberly Hill (była zawodniczka Atomu Trefla) asem serwisowym dała swej drużynie piłkę setową, a w kolejnej akcji Katarzyna Zaroślińska przestrzeliła atak, kończąc seta.

W drugiej partii przyjezdne dominowały od początku (4:8), a na drugiej przerwie miały już osiem punktów zaliczki. Wówczas nastąpił niespodziewany zryw gospodyń: trudne zagrywki Justyny Łukasik sprawiały problemy siatkarkom ze Stambułu, dystans topniał po kolejnych akcjach, a po szóstej z rzędu wygranej przez sopocianki - po skutecznym ataku Magdaleny Damaske, wynik wyglądał już dużo bardziej optymistycznie (14:16). Co więcej, Atomówki dwukrotnie: po skutecznej akcji Katarzyny Zaroślińskiej (17:18) i po autowym ataku Gozde Kirdar (18:19), łapały kontakt z rywalkami. Końcówka znów jednak była jednostronna, a skuteczny atak  Lonneke Sloetjes ustalił wynik partii na 20:25.

Trzeci set, podobnie jak poprzedni, rozpoczął się od zdecydowanej przewagi siatkarek VakifBanku, które - po skutecznej akcji Mileny Rasić - miały pięć oczek zaliczki na drugiej przerwie. W środkowej części seta przyjezdne jeszcze powiększały przewagę, po skutecznym bloku rywalek sopocianki przegrywały na drugiej przerwie już 7:16. W końcówce Polki próbowały jeszcze nawiązać walkę, skuteczna gra blokiem, as serwisowy Katarzyny Zaroślińskiej doprowadziły do zmniejszenia dystansu (17:21). Zryw nastąpił jednak zbyt późno. W kolejnych akcjach Turczynki opanowały sytuację i pewnie wygrały. Mecz skutecznym atakiem z lewego skrzydła po skosie zakończyła Kimberly Hill.

PGE Atom Trefl Sopot – VakifBank Stambuł 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)

PGE Atom Trefl: Danica Radenkovic, Maja Tokarska, Maret Balkenstein-Grothues, Klaudia Kaczorowska, Zuzanna Efimienko, Katarzyna Zaroślińska, Agata Durajczyk (libero) – Olga Sawenczuk, Magdalena Damaske, Justyna Łukasik, Anna Kaczmar.

VakifBank: Naz Aydemir Akyol, Gozde Kirdar, Lonneke Sloetjes, Robin de Kruijf, Anne Buijs, Milena Rasic, Hatice Gizem Orge (libero) - Kimberly Hill, Cansu Cetin.

Sędziowali: Salvis Kurtiss (Łotwa) i Pasi Hakkarainen (Finlandia). Widzów: 1200.