Puchar CEV: Słodka zemsta Polskiego Cukru

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna wzięły srogi rewanż za porażkę w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV. W rewanżu przed własną publicznością "Mineralne" ograły 3:0 niemiecki VC Wiesbaden i awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.

Wynik pierwszego meczu był dla wielu polskich kibiców niespodzianką, bowiem po zaciętym spotkaniu Polski Cukier Muszynianka musiała uznać wyższość niemieckiego średniaka. Przed własną publicznością "Mineralne" chciały jednak udowodnić, że porażka 2:3 była tylko wypadkiem przy pracy i to one awansują do kolejnej rundy rozgrywek.

Liga Mistrzyń: Impel przegrał po tie-breaku

Niemcy słyną jednak z solidności i tak właśnie wyglądała gra zawodniczek gości w pierwszym secie. Wiesbaden nie pozwalało odskoczyć siatkarkom z Muszyny na więcej niż dwa punkty, a gra cały czas oscylowała w okolicach remisu. Najlepszą receptą na Niemki były... lekkie baloniki, które raz po raz wpadały w pole punktowe rywalek. Kluczem do zwycięstwa w pierwszej partii okazała się jednak końcówka i zimna krew w grze na przewagi, której więcej zachowały Polki i wygrały tą odsłonę do -26.

Zacięty przebieg miał także set numer 2, który przebiegał według tego samego scenariusza co partia pierwsza. Z tą różnicą, że w nim Muszynianki szybciej odebrały rywalko nadzieję na zwycięstwo i zwyciężyły 25:22. W trzeciej i jak się okazało ostatniej odsłonie Niemki nie miały już argumentów by zatrzymać rozpędzone gospodynie. Te pozwoliły rywalkom na zdobycie jedynych 17 punktów i dzięki zwycięstwu 3:0 awansowały do 1/8 finału Pucharu CEV.

W kolejnej rundzie zmierzą się ze słoweńskim Branikiem Maribor.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - VC Wiesbaden 3:0 (28:26, 25:22, 25:17)