Szok i niedowierzanie to chyba najczęstsze uczucia towarzyszące dziś wszystkim zainteresowanym sceną Counter-Strike: Global Offensive, a w szczególności fanom drużyny Fnatic. Przed kilkoma godzinami media społecznościowe toną na skutek wielkiego napływu spekulacji dotyczących transferu przeprowadzanego w wyżej wymienionym zespole. Szeregi legendarnej drużyny, która jeszcze kilka tygodni temu cieszyła się mianem 'number one' na świecie, opusciła bowiem ostoja i jedno z najjaśniejszych ogniw ekipy - Markus 'pronax' Wallsten. Sam zawodnik nie odniósł się do całej sprawy. Na swoim oficjalnym koncie Twitter głos zabrała natomiast sama organizacja.

 

 

Pronax swoją przygode z Fnatic rozpoczął pod koniec 2013 roku. Od tego czasu wraz ze swoimi kolegami sięgnął po wiele trofeów, a najważniejszymi z nich były z pewnością ESL One Katowice 2015 oraz ESL One Cologne 2015.


Zmiany kadrowe wywołały lawinę spekulacji. Jedni twierdzą, że roszardy spowodowane były słabszym ostatnio okresem zespołu, czego doskonałym dowodem były wyniki podczas DreamHack Cluj - Napoca. Wtedy to szwedzi odpadli już w ćwirćfinale przegrywając mecz przeciwko EnVyUs. Wczesniej, w Fazie Grupowej ulegli brazylisjkiemu zespołowi Luminosity. W rezultacie nie do zatrzymania dotychczas maszyna uplasowała się na miejscach 5-8, co było jednym z najgorszych wyników tej formacji w całej historii. Znaleźli się również wyznawcy teorii, że Pronax ma być tym, który rozwiąże problemy słabo spisującej się w ostatnim czasie innej szwedzkiej drużyny - Ninjas In Pyjamas.


Według oficjalnych doniesień 24-letni Markus “pronax” Wallsten podjął decyzję o odejściu z zerspołu samodzielnie. Powodem takiego posuniecia ma być chęć chwilowego odpoczynku od gry i przystąpienie do walki o nowe cele od 2016 roku. Miejsce Pronaxa zastąpił wspomniany na początku Dennis „dennis” Edman, który do tej pory bronił barw hiszpańskiej formacji Gamers2 i był niewątpliwie wyrózniajacą się postacią swojego zespołu podczas ostatniej edycji DreamHack'a.


Obecny skład Fnatic:

  • Robin “flusha” Rönnquist
  • Jesper “JW” Wecksell
  • Freddy “KRIMZ” Johansson
  • Olof “olofmeister” Kajbjer
  • Dennis “dennis” Edman