1 liga: Wisła Płock mistrzem jesieni

Wisła Płock wygrała z GKS-em Katowice 2:0 i powiększyła przewagę nad drugim Zagłębiem Sosnowiec do czterech punktów. Oznacza to, że płocczanie zostali mistrzami jesieni 1 ligi.

Wisła Płock w przypadku zwycięstwa zapewniłaby sobie mistrzostwo jesieni. GKS Katowice znajdował się w niezłej formie, lecz zdecydowanym faworytem byli gospodarze. I nie zawiedli swoich fanów, gdyż wygrali 2:0.

Piłkarze Stomilu wrócili do treningów mimo braku wypłaty

Jeszcze przed przerwą do siatki trafił znajdujący się ostatnio w świetnej formie Damian Piotrowski. Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 53. minucie. Po tym zwycięstwie przewaga Wisły Płock nad drugim Zagłębiem Sosnowiec wynosi cztery punkty. Oznacza to, że to właśnie płocczanie na półmetku rozgrywek są najlepszą drużyną 1 ligi.

Wisła Płock - GKS Katowice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Damian Piotrowski (36), 2:0 Damian Piotrowski (54).

Żółta kartka - Wisła Płock: Przemysław Szymiński. GKS Katowice: Grzegorz Goncerz, Mateusz Kamiński, Filip Burkhardt. Czerwona kartka za drugą żółtą - Wisła Płock: Przemysław Szymiński (82).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 2 000.