PlusLiga: Zwycięstwo Łuczniczki w Bielsku-Białej

W inauguracyjnym spotkaniu czwartej kolejki PlusLigi siatkarze BBTS Bielsko-Biała przegrali z Łuczniczką Bydgoszcz 1:3. Gospodarze wygrali jedynie drugą odsłonę tej rywalizacji, a w czwartej byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka.

Gospodarze udanie rozpoczęli spotkanie, po skutecznym bloku Mateusza Sacharewicza prowadzili 5:2, a na pierwszej przerwie mieli dwa oczka zaliczki. W środkowej części seta goście uporządkowali grę, poprawili zagrywkę i ustawili szczelny blok, dzięki czemu na drugiej przerwie to oni mieli dwa oczka zaliczki. W końcówce bydgoszczanie kontrolowali sytuację, a Michał Ruciak atakiem z lewego skrzydła ustalił wynik tej partii na 19:25.

Mielewski: Ogień w Pluslidze

W drugiej odsłonie znów udany początek gospodarzy (8:7), którzy tym razem odskoczyli rywalom w środkowej części seta (16:12 - po asie serwisowym Serhija Kapelusa). W końcówce seta bielszczanie utrzymywali dystans. Po zablokowaniu Bartosza Krzyśka mieli piłkę setową (24:19), w następnej akcji goście jeszcze się obronili, ale serwis Łukasza Wiese w siatkę zakończył tę partię.

W trzecim secie siatkarze BBTS nie mieli wiele do powiedzenia, w środkowej części seta siatkarze Łuczniczki wypracowali sobie pięć oczek zaliczki (11:16), a w końcówce jeszcze powiększali przewagę. Bartosz Krzysiek skutecznym atakiem ustalił wynik trzeciej odsłony na 15:25. Czwarta odsłona była z kolei najbardziej wyrównana i emocjonująca. Bydgoszczanie odskakiwali na kilka punktów (11:14, 17:20), ale gospodarze za każdym razem odrabiali straty. Przyjezdni mieli piłkę meczową przy stanie 23:24, bielszczanie zdołali jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Wojnę nerwów wygrali siatkarze Łuczniczki, a mecz zakończył Jan Nowakowski atakiem z przechodzącej piłki. MVP: Bartosz Krzysiek.

BBTS Bielsko-Biała - Łuczniczka Bydgoszcz 1:3 (19:25, 25:20, 15:25, 24:26)

BBTS: Bogdan Dmytro, Bartosz Janeczek, Sierhij Kapelus, Grzegorz Pilarz, Mateusz Sacharewicz, Marcin Wika - Daniel Lewis (libero) - Paweł Gryc, Bartłomiej Krulicki, Kamil Kwasowski, Bartłomiej Neroj.

Łuczniczka: Wojciech Jurkiewicz, Bartosz Krzysiek, Dawid Murek, Jan Nowakowski, Murilo Radke, Michał Ruciak - Michał Żurek (libero) - Mateusz Siwicki, Łukasz Wiese.