Orlen Wisła Płock odprawiła z kwitkiem turecki Besiktas w Lidze Mistzów piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
PAP

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali we własnej hali mistrza Turcji Besiktas JK Stambuł 32:26 (15:12) w siódmej kolejce grupy A Ligi Mistrzów.

W Orlen Arenie spotkały się szósta i ósma drużyna grupy A po sześciu kolejkach spotkań. Goście mieli na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, nad Zagrzebiem na swoim terenie, a płocczanie wygraną z mistrzem Słowenii w Celje i remis u siebie z Veszprem.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy nie mogli złapać swojego rytmu gry, a na dodatek kiepsko w bramce spisywał się Rodrigo Corrales, który nie zdołał obronić żadnej piłki. Przy wyniku 5:7 trener Manolo Cadenas poprosił o czas, a po przerwie na boisku, zamiast Corralesa, pojawił się Marcin Wichary, co - jak sie okazało - było doskonałym posunięciem.

W 23. min, kiedy płocczanie przegrywali 9:11, o czas poprosił z kolei trener gości, ale to Cadenas lepiej wykorzystał przerwę w grze, bo w 29 min płocczanie prowadzili 14:11 i z trzybramkową przewagą schodzili na przerwę do szatni.

Po przerwie na boisku dominowali gospodarze. Jeszcze w 33 min prowadzili tylko 16:14, a cztery minuty później już 20:14, a potem 24:18, co było wielką zasługą świetnie spisującego się w bramce Wicharego. Przy wyniku 29:23 w 56 min trener gości poprosił o czas, ale nie na wiele się to zdało. Orlen Wisła była wyraźnie lepszą drużyna, celniej strzelała, lepiej broniła, a i Wicharemu należą się słowa uznania za świetną postawę w bramce.

Za tydzień płocczanie ponownie zagrają z Besiktasem, tym razem na wyjeździe.

Orlen Wisła – Besiktas Jimnastik Kubulu 32:26 (15:12)

Orlen Wisła: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales – Michał Daszek 1, Dan Racotea 5, Miljan Pusica 1, Valentin Ghionea 3, Tiago Rocha 1, Mateusz Piechowski 5, Angel Montoro 2, Marko Tarabochia 2, Jose Guilherme de Toledo 4, Ivan Nikcevic 3, Dmitrij Żitnikow 5.

Besiktas JK: Ibrahim Demir, Miroslav Kocic – Volkan Caliskan 2, Omer Ozan Arifolgu, Nemanja Pribak 6, Josip Buljubasic, Mehmet Demirezen 3, Predrag Dacevic 1, Ugur Coban 1, Darko Djukic 8, Ramazan Done 5, David Rasic.

Kary: Orlen Wisła – 8 min, Besiktas - 2 min. Sędziowie: Martin Gjeding i Mads Hansen z Danii. Widzów: ok. 5 tys.