Wysokie zwycięstwo Metraco Zagłębia Lubin. Skrót meczu z Olimpią-Beskid

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin z dużą łatwością rozprawiły się z przyjezdnymi z Nowego Sącza 38:28, pozwalając im utrzymać dystans zaledwie przez kilka pierwszych minut. Najskuteczniejszą zawodniczką Miedziowych została Żana Marić z 9 bramkami.

Przyjezdne walkę nawiązały tylko na początku spotkania, kiedy Dagmara Nocuń rzuciła bramkę kontaktową na 5:6. Potem zdecydowaną przewagę osiągnęły Miedziowe, które tylko powiększały swoją przewagę. Koncert grała Marić, która już przed przerwą rzuciła osiem bramek, zdobywając lwią część swojego dorobku.

LM piłkarek ręcznych: Porażka MKS Selgros

Po przerwie zawodniczki z Nowego Sącza kilkukrotnie zmniejszały jeszcze przewagę, jednak to gospodynie kontrolowały spotkanie. Siła ognia ze stron Marić osłabła, jednak do siatki trafiać zaczęły inne zawodniczki: Premović, Jochymek i Paluch. Na dwie minuty przed każda zawodniczka Miedziowych miała na swoim koncie co najmniej jedno trafienie. Mecz zakończył się wynikiem 38:28.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 38:28 (18:11)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Marić 9 , Załęczna 2, Premović 7, Jochymek 6, Milojević 1, Paluch 5, Wiertelak 2, Walczak 4, Konofał 1, Robótka 1

Olimpia: Szczurek, Sach – Leśniak 4, Stelmakh 5, Lesik 8, Nocuń 4, Smbatian 1, Figiel, Basiak, Olejarczuk 1, Nosal, Golec 1, Stoklosa 4

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.