W środę pojawiła się informacja o tym, że dotyczasowy prezes Phil Gartside zrzeknie się swoich obowiązków ze względu na problemy zdrowotne, z którymi zmagał się już dłuższy czas. W klubie przebywał od 1999 roku, więc odejście jest tym bardziej smutne. W związku z tym część jego obowiązków przejął doradca finansowy Trevor Birch - były piłkarz Chelsea, Leeds czy też Portsmouth.

Cotto - Canelo: być albo nie być dla Złotego Chłopca

Podobno jednak klub ma przejść na inny poziom. Jeszcze do końca tego tygodnia ma wpłynął oferta opiewająca na 15 milionów euro od Amira Khana oraz Deana Goldsworthy'ego. To właśnie ten drugi - były piłkarz, który występował w Boltonie w latach 1997-2003, ma zostań następcą Gartside'a.

Taka zmiana ma wywrzeć dodatkową presję na trenerze Neilu Lennonie. Do tej pory Bolton uzbierał w szesnastu meczach zaledwie jedenaście punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w Championship (drugi poziom rozgrywkowy).

Pojawienie się Khana i Goldsworthy'ego jest spowodowana planem Sports Shield Consortium - spółką specjalizującą się w inwestycjach piłkarskich.