Bayern pokonał Schalke, Lewandowski bez gola

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1. Tym razem Robert Lewandowski gola nie strzelił. Wyręczyli go David Alaba, Javi Martinez oraz Thomas Mueller.

Choć gola nie strzelił, to nie można powiedzieć, że zagrał źle. W końcówce meczu trafił nawet słupek, lecz wyraźnie to nie był jego dzień. Skuteczniejsi byli za to jego koledzy. W pierwszych minutach bramkę zdobył David Alaba. Bawarczycy nie cieszyli się długo z prowadzenia, gdyż po kilku minutach wyrównał Max Meyer.

Gol Sobiecha nie pomógł Hannoverowi

Błąd popełnił Manuel Neuer, gdyż strzał Meyera nie był ani zbyt mocny, ani bardzo precyzyjny. To zmobilizowało Bayern do dalszego działania. W 69 minucie Javi Martinez wyprowadził gości na prowadzenie. W ostatnich minutach przed znakomitą szansę na wyrównanie stanął Joel Matip, ale nie udało mu się uszczęśliwić fanów zebranych na Veltins Arena.

W ostatniej akcji meczu podanie Joshuy Kimmicha trafiło do Thomasa Muellera, który ustalił wynik meczu. Bayern powiększył przewagę nad drugą w tabeli Borussią Dortmund do ośmiu punktów.

Schalke - Bayern 1:3 (1:1)

Bramki: Meyer 17 - Alaba 9, Martinez 69, Mueller 90+2.

Schalke: Fahrmann - Riether, Matip, Howedes, Nestadter (75 Di Santo), Aogo - Sane, Goretzka, Hoejbjerg, Meyer (87 Reese) - Huntelaar (70 Choupo-Moting).

Bayern: Neuer - Lahm, Martinez, Benatia (70 Boateng), Alaba (Rafinha 83) - Alonso, Vidal - Robben (89 Kimmich), Mueller, Costa - Lewandowski.

Żółte kartki: Huntelaar, Hoejbjerg.