1 liga: Hit w Płocku nie zawiódł. Wisła rozprawiła się z Zagłębiem

Spotkanie w Płocku pomiędzy miejscową Wisłą, a Zagłębiem Sosnowiec było zapowiadane jako hit 18. kolejki 1 ligi. Obie ekipy nie zawiodły i stworzyły kapitalne widowisko. Płocczanie zasłużenie pokonali rewelacyjnego beniaminka 3:1 i umocnili się na pozycji lidera 1 ligi.

Już 2. minucie Zagłębie Sosnowiec powinno objąć prowadzenie, ale atomowe uderzenie Jakub Araka zatrzymało się na poprzeczce gospodarzy. Odpowiedź Wisły była wręcz natychmiastowa. W 8. minucie Arkadiusz Reca najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i z bliskiej odległości wbił futbolówkę do bramki beniaminka. Po stracie gola Zagłębie sprawiało wrażenie zagubionej drużyny i nic nie zapowiadało, że jeszcze w pierwszej części gry będą w stanie doprowadzić do remisu. Jednak z pomocą w doliczonym czasie gry przyszli gospodarze. Wisła pogubiła się w obronie, a sytuację sam na sam z bramkarzem płocczan zamienił na gola Grzegorz Fonfara.

1 liga: Ale heca! To nie Klose, tylko Reca! (WIDEO)

Zespół Marcina Kaczmarka zareagował natychmiastowo. Od razu po przerwie Wisła ponownie wyszła na prowadzenie po kapitalnym golu Mikołaja Lebedyńskiego. Atakujący płockiej ekipy oddając strzał głową doznał urazu, ale okazał się, że mógł kontynuować zawody. Lider całkowicie zdominował podopiecznych Artura Derbina.

Trzeci gol dla wiślaków wisiał w powietrzu. Gospodarze dopięli swego w 81. minucie, kiedy to Piotr Wlazało uderzeniem głową wbił futbolówkę do bramki strzeżonej przez doświadczonego Matko Perdijić. Gospodarze zasłużenie sięgnęli po trzy punkty w hicie kolejki.

Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)

Bramki: Arkadiusz Reca (8'), Mikołaj Lebedyński (46′), Piotr Wlazło (81′) - Grzegorz Fonfara (46′)

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk (21' Piotr Mroziński), Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Piotr Wlazło, Maksymilian Rogalski, Damian Piotrowski (70' Dominik Kun), Dimitar Iliev - Arkadiusz Reca, Mikołaj Lebedyński

Zagłębie: Matko Perdijić - Marcin Sierczyński, Krzysztof Markowski, Łukasz Sołowiej, Jovan Ninković - Dawid Ryndak, Sebastian Dudek, Łukasz Matusiak, Grzegorz Fonfara (62' Michał Fidziukiewicz),  Martin Pribula - Jakub Arak

Żółte kartki: Patryk Stępiński, Mikołaj Lebedyński, Jakub Bąk - Jakub Arak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) Widzów: 4000