Legia Warszawa odpadła z Ligi Mistrzów

Juniorzy Legii Warszawa przegrali z FC Midtjylland 1:3 w rewanżowym meczu Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Jako że w pierwszym spotkaniu Duńczycy także byli lepsi (2:0), polska drużyna pożegnała się z rozgrywkami.

Zadanie Legii Warszawa było bardzo trudne, gdyż Duńczycy wygrali pierwszy mecz u siebie 2:0. Lepiej zaczęli także rewanż, gdyż w dwunastej minucie Gloire Rutikanga wykorzystał błąd Tomasza Skowrona, który złamał linię spalonego i zdobył bramkę na 1:0. Polski zespół musiał więc strzelić aż cztery gole, by przejść do kolejnej rundy.

FC Midjtylland jedzie do Warszawy po trzy punkty

Zamiast tego trafili goście. W 62. minucie rzut karny wykorzystał nie kto inny jak Rutikanga. Piłkarze Legii ledwo co stracili drugiego gola, a już musieli pogodzić się z utratą trzeciego. Tym razem kolejny błąd obrony wykorzystał Mads Thychosen. Gospodarzy było stać tylko na honorowe trafienie autorstwa Tomasza Nawrotki, który wykorzystał rzut karny.

Legia Warszawa - FC Midtjylland 1:3 (0:1)

Bramki: Nawrotka 73 (rz.k.) - Rutikanga 12, 62 (rz.k.), Thychosen 66.

Legia: Majecki - Szrek, Najemski, Skowron, Hołownia - Urbański, Karbowy (46' Szymański) - Kozak (46' Michalak), Szczepański, Bartczak - Ryczkowski (70' Nawotka).

FC Midtjylland: Raahauge - Munksgaard, Lauritsen, Nicolaisen (72. Riis), Poulsen - Gemmer - Thychosen, Anderson (75. Kirk), Rutikanga, Nissen - Sterring (63. Olsen).