Wisła Płock prowadzi w tabeli 1 ligi, mając w dorobku 37 punktów. Żółto-niebiescy tracą do niej cztery oczka. Obie drużyny grały ze sobą do tej pory piętnastokrotnie. Lepszym bilansem mogą pochwalić się gdynianie, którzy wygrali siedem razy. Ich rywale triumfowali trzy razy. Pięć meczów kończyło się remisami.

 

Niciński: Chcemy zacząć urlop w dobrych humorach

 

- Wszyscy zdają sobie sprawę jak ważny to mecz dla układu całej tabeli i w jakim miejscu będziemy po tym meczu. Przed każdym meczem nie trzeba nas specjalnie motywować, a już na pewno nie przed takim , gdzie gramy z liderem. Wiemy, że to mecz niezwykle istotny - powiedział zawodnik Arki Gdynia Antoni Łukasiewicz.

 

W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie lepsza okazała się Arka Gdynia, wygrywając 2:0. Gole strzelili Rafał Siemaszko i Paweł Abbott. Wynik mógłby być bardziej okazały, jednak Krzysztof Sobieraj nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Transmisja meczu Arka Gdynia – Wisła Płock w Polsacie Sport Extra. Początek o godzinie 20:20. Spotkanie skomentują Marcin Feddek i Tomasz Łapiński.

 

W załączonym materiale wideo skrót pierwszego meczu Wisła Płock - Arka Gdynia.