Serie A: Cały mecz Glika, Milan rozgromił Sampdorię

PAP/EPA

Kamil Glik rozegrał cały mecz z Bologną, imponował walecznością, stoczył mnóstwo pojedynków z kapitanem rywala Danielem Gastadello. Jego Torino pokonało gości 2:0 i zajmuje w siódme miejsce w Serie A. Bologna jest 17. - to ostatnie miejsce nad strefą spadkową.

Wynik dopiero na kwadrans przed końcem otworzył Andrea Belotti. 21-latek wykorzystał podanie Emiliano Morettiego, wpadł w pole karne i uderzył w lewy róg bramki Antonio Mirante. Strzelanie zakończył w doliczonym czasie gry Giuseppe Vives. 35-latek wsadził Mirante piłkę za kołnierz niemalże z zerowego konta. Na ostatnie półgodziny na boisku pojawił się znany naszym kibicom Robert Acquafresca. Niedoszły reprezentant Polski rozegrał w tym sezonie zaledwie trzy niepełne mecze, nie zdobył bramki, ani nie asystował. Przez kilka meczów był jednak kontuzjowany.

Torino - Bologna 2:0 (0:0)
Bramki: Andrea Belotti 75, Giuseppe Vives 90.

Wynik drugiego sobotniego meczu po asyście M'Baye Nianga otworzył Giacomo Bonaventura. Włoch wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Przy drugim golu role się odwróciły - de Silvestri przytrzymywał w polu karnym Bonaventurę, sędzia odgwizdał jedenastkę, którą z wielką pewnością siebie wykorzystał Niang. Francuz trafił również w 49. minucie, kiedy podawał mu Alessio Cerci. W 79. minucie gola dołożył rezerwowy Luiz Adriano, który pięć minut wcześniej zastąpił M'Baye Nianga. Znów asystował Cerci. Wynik spotkania w 87. minucie honorowym trafieniem ustalił wcześniej faulowany Eder. Brazylijczyk z 11 metrów nie dał Gianluigiemu Donnarummie najmniejszych szans. AC Milan wskakuje piąte miejsce w tabeli, Sampdoria jest 12.

AC Milan - Sampdoria 4:1 (2:0)
Bramki: Giacomo Bonaventura 16, M'baye Niang 38 (kar.), 49, Luiz Adriano 79 - Eder 89 (kar.).