17. rocznica debiutu Gerrarda. Zobaczcie 18-letnią legendę!

PAP/EPA

Steven Gerrard przez prawie 17 lat w Liverpoolu rozegrał 689 meczów, zdobył 180 bramek i 101 razy asystował. Zawodnik, który już w wieku 23 lat został kapitanem The Reds, zadebiutował w klubie zaledwie pięć sezonów wcześniej. Był 29 listopada 1998 roku, a Liverpool podejmował na wyjeździe Blackburn Rovers (2:0). 18-letni Gerrard wszedł zaledwie na minutę - zastąpił Norwega Vegarda Heggema.

W niedzielę mija 17. rocznica tamtego meczu - klub z tej okazji opublikował na Facebooku wyjątkowy film. Zobaczcie, jak wyglądał chłopiec, który w niedalekiej przyszłości podbije całą Anglię.

Premier League: Liverpool górą, Fabiański bez szans (WIDEO)

One of the greatest moments in #LFC history came on this day in 1998. 17 years ago today, Steven Gerrard made his Reds debut...

Posted by Liverpool FC on 29 listopada 2015

Pierwszą bramkę Gerrard zdobył natomiast sezon później - już na Anfield, w meczu przeciwko Sheffield Wednesday (4:1). 19-latek strzelił na 3:1. Była 69. minuta.

To mark his debut 17 years ago, today's #LFC Goal of the Day is Steven Gerrard's first for the club - this strike against Sheffield Wednesday.

Jeśli chodzi o samą Premier League, Gerrard rozegrał w niej 505 meczów (10. miejsce w tabeli wszech czasów), zdobył 120 bramek (16. miejsce w tabeli wszech czasów) i 68 razy asystował. Latem 2015 roku zamienił Liverpool na Los Angeles Galaxy.