Aubameyang ucieka Lewandowskiemu. Borussia Dortmund rozbiła drużynę Tytonia

Gaboński piłkarz Borussii Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang zdobył dwie bramki w wygranym 4:1 meczu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi z VfB Stuttgart i już trzema trafieniami wyprzedza w klasyfikacji strzelców Roberta Lewandowskiego.

W barwach BVB cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek. Na wypełnionym po brzegi stadionie Signal Iduna Park w Dortmundzie do bramki strzeżonej przez Przemysława Tytonia trafili: Gonzalo Castro (3), Aubameyang (19, 90) i Georg Niedermeier (65), który zaliczył gola samobójczego gola. W drużynie gości na listę strzelców wpisał się Daniel Didavi (40).

Petkovic smażyła kiełbaski na meczu Bundesligi

Stuttgart znajduje się w coraz gorszej sytuacji. To trzecia porażka z rzędu tej drużyny, a w tym tygodniu z posadą trenerską pożegnał się Alexander Zorninger. Jego miejsce tymczasowo zajął Juergen Kramny, ale początku swojej przygody nie będzie wspominać zbyt dobrze.

Borussia umocniła się na drugim miejscu w tabeli i ma osiem punktów straty do Bayernu Monachium. Gdyby w niedzielę potknęła się jej noga, to Bawarczycy mogliby się cieszyć już z tytułu mistrza jesieni. Do końca rundy zostały jeszcze trzy kolejki.

Monachijczycy w sobotę wygrali u siebie z Herthą 2:0 po golach w pierwszej połowie Thomasa Muellera i Kingsleya Comana. Ten pierwszy strzelił już 13. bramkę w sezonie. W drugiej kolejce z rzędu dorobku nie powiększył natomiast Lewandowski.

To również 13. zwycięstwo Bawarczyków w czternastym meczu sezonu (40 pkt), co jest najlepszym wynikiem w historii Bundesligi. Mistrzowie Niemiec zażartowali na Twitterze, że praktycznie... zapewnili już sobie utrzymanie.

Z dobrej strony pokazał się Eugen Polanski, który zdobył bramkę dla Hoffenheim w zremisowanym 3:3 meczu u siebie z Borussią Moenchengladbach. 19-krotny reprezentant Polski zrehabilitował się za wpadkę w poprzedniej kolejce, gdy w wyjazdowym meczu z Herthą (0:1) zaliczył samobójcze trafienie.

W starciu z Borussią Moenchengladbach doświadczony pomocnik, rozgrywający całe spotkanie, pokonał golkipera rywali w 35. minucie (na 2:1). To jego pierwszy gol w sezonie.

Gospodarze na początku drugiej połowy prowadzili nawet 3:1, ale ostatecznie zremisowali 3:3 ze znakomicie spisującą się ostatnio ekipą z Moenchengladbach. Od czasu przejęcia drużyny przez trenera Andre Schuberta jego podopieczni odnotowali w dziewięciu kolejkach siedem wygranych i dwa remisy.

W tabeli zajmują czwarte miejsce (23 pkt), natomiast Hoffenheim - wciąż ostatnie (9 pkt).

Hannover, z Arturem Sobiechem grającym do 82. minuty, pokonał beniaminka FC Ingolstadt aż 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli kolejno: Marcelo (był gracz Wisły Kraków), Leon Andreasen, Kenan Karaman i Uffe Bech. Dzięki zwycięstwu Hannover awansował na 14. miejsce (14 pkt).