Śliwka: Liczymy na wygraną z Belgami

PAP

W 3. kolejce Ligi Mistrzów siatkarzy Asseco Resovia spotka się w środę w Rzeszowie z mistrzem Belgii, drużyną Volley Asse-Lennik. - Liczymy na zwycięstwo za trzy punkty - powiedział przyjmujący zespołu Aleksander Śliwka.

- Ostatnio nie szło nam najlepiej. Chcemy przerwać tę złą passe – zauważył siatkarz.

Pokolenie siatkarskich fenomenów

Aktualny mistrz Polski w rozgrywkach ligowych przegrał trzy spotkania; po 2:3 z Jastrzębskim Węglem i Cuprum Lubin oraz 1:3 z Zaksą Kędzierzyn Koźle. Po siedmiu kolejkach zajmuje szóste miejsce w ekstraklasie.

Z powodu kontuzji w zespole zabrakło Piotra Nowakowskiego i Jochena Schoepsa. Ich miejsce niedawno zajęli Russell Holmes oraz wypożyczony z Zaksy Dominik Witczak.

Z kolei Volley Asse-Lennik po ostatnim zwycięstwie nad Axis Shanks Guibertin został liderem ligi belgijskiej. - Nasi rywale to solidny, ułożony oraz dobry techniczne zespół. Ma w swoim składzie dobrych zawodników - zaznaczył Śliwka.

Zwrócił uwagę, że w drużynie mistrza Belgii na pozycji przyjmującego gra Adrian Staszewski. - Mam nadzieję, że zobaczymy go w Rzeszowie – dodał.

Staszewski należy do najlepszych siatkarzy belgijskiej drużyny. Był jednym z głównych autorów ostatnich zwycięstw Volley Asse-Lennik w rozgrywkach ligowych; wyróżniał się skutecznością.

W grupie G Ligi Mistrzów Asseco Resovia zajmuje pierwsze miejsce. Ma swoim koncie dwa zwycięstwa; nie przegrała żadnego seta.

Volley Asse-Lennik jest na drugiej pozycji. W poprzednich kolejkach pokonał rumuńską drużynę Tomis Konstanca oraz szwajcarski Dragons Lugano 3:2.