Capital One Cup: Liverpool zmiótł Southampton z powierzchni ziemi

Kapela pod batutą Jurgena Kloppa rozkręca się z występu na występ. Liverpool gra fantastycznie na wyjazdach i po pokonaniu Chelsea oraz Manchesteru City, do zdobytych terenów dokłada sobie St. Mary's Stadium Southamptonu. The Reds pokonali Świętych aż 6:1! Pierwszego hat-tricka w barwach klubu strzelił Divock Origi.

Wszystko zaczęło się po myśli dzisiejszych gospodarzy, bowiem Sadio Mane otworzył wynik pucharowego spotkania strzałem głową już po czterdziestu sekundach. To jednak tylko otworzyło spotkanie, z którego z podniesioną głową wyszedł Liverpool, który przestał myśleć o defensywie i z impetem ruszył na rywala. Efekty nadeszły już w 25. minucie, gdy Daniel Sturridge po świetnym podaniu Joe Allena pokonał golkipera rywali strzałem z ostrego kąta.

Capital One Cup: Premier League - Championship 3:0

Kilka minut później było tylko lepiej, bowiem "szklany" Anglik podwyższył prowadzenie. Tuż przed zmianą stron na 3:1 podwyższył Divock Origi, który zmienił tor lotu piłki bardzo mocno oderzonej przez Alberto Moreno. Goście nie mieli recepty na wysoki pressing The Reds i agresywne ataki, a strzelać nie przestawał belgijski snajper.

Pogromu dopełnili Origi i Jordon Ibe. Belg miał swój dzień, zdobywając pierwszego hat-tricka w barwach klubu z Anfield. Liverpool pod wodzą Kloppa jest na wyjazdach niezwykle groźny, co udowodnił już kilkukrotnie. The Reds uzupełnili stawkę półfinałów Capital One Cup, dołączając tym samym do Chelsea, Stoke i Evertonu.

Southampton - Liverpool FC 1:6 (1:3)